Таг:, , , , , ,

Најдобри фризури за дами со овален облик на лице

Инстант инспирација за есенска промена! Да започнеме со најдобриот факт: ако имате овален...

Духовити цитати од познатите дами за љубовта и односот помеѓу мажот и жената!

На нивните изјави со задоволство се присетуваме. Романтичниот однос помеѓу мажот и жената е...

Совршени идеи за дамите кои сакаат елегантни и нежни тетоважи

Кога станува збор за тетоважите вкусовите се поделени. Некој им се восхитува, а некој...

Предлог шминка за матурската вечер (ВИДЕО)

Прославувањето на матурантите веќе започна. Матурската вечер е настан на кој секоја дама...

Проѕирни фустани, длабоко деколте, уште подлабоки шлицови: Тие прошетаа во Кан полуголи! (ФОТО)

Канскиот фестивал е во полн ек, а дамите освен филмовите редовно ги пратат и модните...

На филмскиот фестивал во Кан дел од познатите дами ги оставија тоалетите и се одлучија за поинакви модни креации! (ГАЛЕРИЈА)

Тоалетите отсекогаш се симбол за елеганција. Но, се почесто познатите дами чекорејќи по...

Специјално за дамите: Овие 10 филмови ќе ве мотивираат и инспирираат! (ВИДЕО)

Постојат филмови кои откако ќе ги погледнеме, размислуваме за нив уште долго време. Други...

Раскошни тоалети и негувани жени: Започна сезоната на црвениот тепих! (ФОТО)

Започна сеозната на црвениот тепих. Една недела пред Златниот глобус се одржа Critics’ Choice...

Овие познати дами гордо ги шетаат своите брчки и не планираат да одат под нож! (ФОТО)

Во светот на познатите, природниот процес на стареење не е омилен, па дури и недозволен. Но,...

На црвениот тепих убавици, во реалноста ниту просечни: Вака изгледаа ѕвездите без шминка во 208 година!

Во текот на големите и свечени настани честопати не преплавуваат слики од гламурозните диви...

Магичната убавина на жените од минатиот век: Сосема природни и магични! (ФОТО)

Без тешка шминка, позирање и фотошоп, нивните фотографии и денес го одземаат здивот....

Според хороскопот ова се трите дами за цел живот

Доколку вашата поубава половина е еден од овие три знаци во хороскопот, ќе имате среќа. Лав...

10 инспиративни стајлинзи од Instagram за оваа недела

Продолжуваме со нашата неделна инспирација која ја црпиме од популарните модни блогерки на...

Како познатите дами носат црвен кармин?

2016 година беше година на црвениот кармин. Познатите дами оваа година ги носеа сите нијаси од...

Најдобро облечени дами за изминатата недела

Погледнете кои дами воодушевија и инспирираа со своите стајлинзи изминатата недела и ја...

6 заповеди на дамите со совршен стил

Дамите со стил сакаат да ги следат трендовите, да бидат средени и да изгледаат беспрекорно....

5 Мејкап туторијали за дамите со сини очи

Иако кога се работи за козметиката не треба да се ограничуваме и да почитуваме некои...

Голем број дами ќе се разочараат: Немојте да носите црни гаќички, а еве и зошто

Имаме лоша вест за сите дами кои носат црни гаќички. На сите веќе им е познато дека боите...

3 бои кои најдобро им стојат на русокосите дами

Веројатно сте забележале дека одредени бои поубаво им стојат на дамите со руса коса, а други...

Која боја на коса ќе биде хит оваа есен?

Пристигнувањето на есента е нов почеток. По одморите и лежерните летни денови полека сите се...