Чек дис аут
Search

Таг:, , ,

Денес е Светскиот ден на лицата со Даунов Синдром: Облечете шарени чорапи!

Денес се одбележува Светскиот ден на лицата со Даунов синдром, 21 март. Овој ден се...

Пар со Даунов синдром се прогласени за крал и кралица на матурската вечер

Овој пар со Даунов синдром биле прогласени за крал и кралица на матурската вечер од страна...

Сите сме убави: Деца со Даунов синдром во улога на Дизни ликови! (ФОТО)

Секој од нас е убав, без разлика како се родил. Ова е основната идеја за создавање на...

Вработен во МекДоналдс со Даунов синдром оди во пензија по 32 години успешна работа

Цели 32 години, тој ширел насмевки и радост на посетителите на МекДоналдс и неговото...

Животот со татко со Даунов синдром: „Ако мојата баба не го родела мојот татко, не би можел да бидам овде и да ви ја раскажам неговата приказна“

Кога сте дете, љубовта и поддршката што ги добивате од своите родители стануваат едни од...

Позната козметичка компанија избра девојка со Даунов синдром за свој бренд амбасадор

Станува збор за еден од неколкуте козметички брендови кои се движат во вистински правец во...

Им велеле да не стапуваат во брак, 25 години подоцна им покажале на сите дека не било во право

Кога Крис го забележала Пол, веднаш се вљубила во него. Оттогаш па сѐ до денес овој пар со...

Ова е Челси, шампионката во гимнастика со Даунов синдром која стана успешен модел

Секој од нас е роден со одредени способности карактеристични за него (некои ги нарекуваат...

Уште еден голем успех за македонските танчери со Даунов синдром: Златен медал на Европското Првенство во Римини

Танчерите со Даунов синдром од танцовото студио „Денсерс јунајтед МК“ во саботата освоија...

5 прекрасни луѓе кои докажуваат дека лицата со Даунов Синдром можат да постигнат неверојатни успеси!

Светскиот ден на лицата со Даунов синдром се одбележува токму на 21 март бидејќи март е...

Оваа тинејџерка со Даунов синдром соработува со 5 модни агенции и има преку 50 илјади следбеници на Инстаграм

Сѐ започнало кога нејзината мајка објавила фотографија од 14-годишната Џорџија на...

Среќа на денот: Revija bar & food вработува лице со Даунов синдром

Во општество каде што секојдневно сме сведоци на предрасуди од секаков вид, дискриминации и...

Златен медал на Светското првенство во хип хоп за танчарите со Даунов синдром од Македонија

Танчарите со Даунов синдром од Dancers United МK го освоија првото место во категоријата пара денс...

Децата со Даунов синдром дел од Европската недела на спортот: Во спортот има подеднакво место за сите! (ФОТО)

Во спортот и спортските активности има место за сите оние кои имаат желба да спортуваат и да...

„Во ист свет живееме“: Денес е Светскиот ден на лицата со Даунов синдром

Светскиот ден на Даунов синдром, 21 март, се одбележува на глобално ниво за подигнување на...

Сестричка за пример (ВИДЕО)

Многу луѓе сметаат дека Дауновиот синдром е болест. Напротив, Дауновиот синдром е резултат...

Девојка со Даунов Синдром ќе се натпреварува на Мис на САД

Микејла Холмгрен е девојка со Даунов синдром, која освои две награди на изборот за убавина...

Духот на ова девојче со Даунов синдром ќе ве инспирира (ВИДЕО)

Животот не е секогаш лесен и често ни се појавуваат пречки на патот, поголеми или помали....

„Не се плашете од Даунов Синдром“ е пораката на ова мало девојче

Софија е малата девојка која има Даунов Синдром. Иако синдромите од овој тип се сеуште...

Момче ја побара за партнерка за матура пријателката со Даунов синдром, освои илјадници срца

Момче стана вирален хит на социјалните мрежи откако за своја партнерка за матура ја избра...