Таг:, , , , , , , , , ,

4 работи коишто не треба да ги консумирате за појадок ако сакате да ја намалите својата тежина

Ако го започнете утрото без калории и шеќери, цел ден ќе се чувствувате гладни и ќе копнеете...

Зошто никогаш не смеете да пиете кафе или чај во пластична чаша?

Кога сме надвор од домот, немаме со себе секогаш керамичка шолја од која можеме да пиеме кафе...

Поради ова не може да ослабете: 3 најголеми митови за метаболизмот!

Многу луѓе се жалат дека поради спориот метаболизам не можат да изгубат килограми. Она што...

Научно докажано- недостатокот на сон дебелее!

Тешко ви е да имате добар и квалитет сон? Внимавајте, со лошото спиење ризикувате да имате...

Зошто некои луѓе јадат многу, а воопшто не се дебелеат?

Да се биде слаб изгледа не е само резултат на здравата исхрана, туку и на генетиката....

Спречете го дебелеењето: Избегнувајте големи порции на храна!

Рестораните за брза храна не треба да се сметаат за главните виновници за прејадување...

Зошто се дебелееме? На 15. декември „Crossfit Skopje“ организира работилница за правилната исхрана! Едуцирајте се!

  Општо е познато дека храната е основен извор на витамини, протеини и јаглехидрати...

Овие парови се најсреќни!

Мажите и жените кои што се во брак почесто се здебелуваат од оние кои не се во брак, барем...

Што наследуваме од мајката, а што од таткото?

Дали сте се запрашале зошто имате убави, здрави заби, силна, густа коса или плави очи? Што...

Ова сигурно не сте го знаеле: Првородените деца се посклони кон дебелеење

Метаболизмот на бебето не добива доволно хранливи материи, па затоа гради повеќе масни...

Зошто не смеете да пиете кафе навечер доколку сакате да изгубите килограми?

Прекумерната телесна тежина може да доведе до проблеми со здравјето, дури и до предвремена...

Пијте го овој напиток пред појадок и мастите од телото ќе исчезнат

Овој напиток прави чуда, а се подготвува за само 10 минути, ефикасен е во борбата против...

Како да успеете да не се здебелите преку зима? Тоа не е воопшто тешко!

Грицкањето од досада е најголемиот непријател на витката линија, па поради тоа оваа храна...

Намирници кои најмногу дебелеат

Лошата исхрана, недоволната активност, недостатокот на сон, стресот, алкохолот не доведува...

Зошто сеуште качувате тежина и покрај напорните тренинзи?

Тажно, но вистинито – повеќе од пола милијарда луѓе ширум светот се со прекуумерена...

Табела на дебелеење: Колку време треба да вежбате за да ги согорите слатките задоволства?

Нареден пат пред да посегнете меѓу главните оброци по мало чоколадо, некој лиснат производ...

Што значи „дебелеење на нервна база“?

Фразата со која често кажуваме што е причината за некој наш проблем со чувствата или...

Дали дебелеењето е заразно?

Му­зи­ка, мода, филмови… На списокот на нештата што најчесто ги делат при­ја­те­ли­те,...

Зошто сте дебели и како да ослабете?

Зошто сте дебели и како да ослабете?  Според научниците постојат шест типови на дебелеење,...