Таг:, , , , ,

Науката одговори на вечното прашање: Зошто многу парови се здебелуваат откако ќе стапат во сериозна врска?

Студиите дојдоа до изненадувачки заклучок. Паровите кои живеат во среќни врски со години се...

„Nike“ постави „plus size“ кукли во своите излози!

Дали сте и вие дел од оние кои губат мотивација при гледањето на сите оние совршени тела на...

Епидемија која напаѓа: Зошто прекумерната тежина е глобален проблем?

Дали некогаш се запрашувате како и зошто во последните децении дојде до масовна појава на...

Најдебелото дете во светот ослабе 99 килограми и се чувствува одлично! (ФОТО)

Арја Пермана е дете од Индонезија кое на 10 годишна возраст имало тежина од 192 килограми....

Јајца или житарици за појадок? Што да изберете?

Иако често го занемаруваме – појадокот е најважниот оброк во текот на денот....

Што се случува со Расел Кроу? Некогашниот заводник изгледа непрепознатливо! (ФОТО)

54- годишниот актер Расел Кроу го паметиме како славниот „Гладијатор“, но факт е дека тој...

Еве како светлото од мобилниот телефон ни ги оштетува мозокот и телото

Сурфањето пред спиење, особено во кревет, целосно го збунува мозокот. Наместо да влезе во...

С.О.С генерација: Секое трето прваче има вишок килограми!

Дебелината е сѐ повеќе застапена кај децата, но присутна е веќе од четвртата година, што е...

Што кажува формата и големината на усните за вашиот карактер?

Многумина тврдат дека обликот на усните укажува на одредени црти на карактерот. Мала уста...

Погледнете како би изгледале принцезите на Дизни со некој килограм плус! (ФОТО)

Што би било кога би имале виткана коса? Како би изгледале доколку им го измениме изгледот на...

Внесувала околу 3.000 калории дневно, а потоа го променила ОВА и изгубила 30 килограми. Ова е нејзината тајна!

Ели Фишер изгубила околу 30 килограми за нешто помалку од една година на потполно здрав...

Здравствени причини кои можат да предизвикаат опаѓање на коса

Косата е еден од клучните аспекти во изгледот на луѓето, па од таа причина таа е често...

Зошто сеуште качувате тежина и покрај напорните тренинзи?

Тажно, но вистинито – повеќе од пола милијарда луѓе ширум светот се со прекуумерена...

Ослабел 90 килограми за помалку од година дена: Животот му бил загрозен, а сега изгледа вака (видео)

Тој е инспирација за сите. Да се намалат килограмите е доста тежок процес, дури и пред лето...

Табела која ќе ви покаже која ви е идеалната тежина согласно вашата висина и обем

Идеална тежина е онаа со која вие се чуствувате најпријатно, а килограмите не се секогаш...

На училиште го исмејувале поради дебелината, сега девојките лудуваат по него!

Остин Шифлет денес изгледа како модел по кого девојките воздивнуваат, но за таков изглед...

Што се случува со вашето тело ако пиете само газирани сокови

Колку пати сте слушнале дека газираните сокови се штетни? Сигурно безброј пати. Но, што...

Докажано: На жените им е потешко да ослабат

Група британски и американски научници утврдија дека поради влијанието на хормоните на...

Зошто во зима јадеме повеќе?

Зголеменото внесување храна во текот на зимските месеци е можно да се објасни со еволуциски...