Таг:, , ,

Прекрасни декорации изработени од рециклиран материјал (ФОТО)

Half moon crafts – македонски бренд кои се занимава со изработка на украси и декорации направени...

(ФОТО) Идеи за декорација на работниот простор за комплетно уживање додека работите од дома

Истражувањата покажуваат дека сме многу попродуктивни доколку работиме во убаво среден...

#ИнстаСреќа Идеи како да ја претворите вашата тераса во мала оаза за уживање

Одлични идеи како да ја декорирате вашата тераса и да ја претворите во место во кое ќе...

Рај за очите, но и за телото: Спални соби од кои ќе ви застане здивот!

Опуштете се Спалната соба е на многумина омилен дел од просторот за живеење, а причините за...

Направете сами: Неколку интересни начини како старите џемпери да ги искористите

Доколку џемперите ви застарат, ви стануваат мали или пак се променува модата, но тоа не значи...

Правило на 3 бои за волшебно украсување на домот: Како да го декорирате домот за време на празниците во духот на љубовта и среќата

Потрудете се вашиот дом да биде исполнет со мир, топлина и љубов за време на празниците! Ви...

Идеи за новогодишни декорации на масата

Време е да размислиме за декорирање на празничната маса. Новата година и Божиќните празници...

Невообичаена новогодишна елка која секој ќе посака да ја има во својот дом: Лесно и брзо направете ги најубавите новогодишни украси

Прекрасна и уникатна идеја за новогодишната елка … Овие украси лесно можете да ги...

Божиќни растенија за декорација кои се отровни

За време на празниците, скоро секој дом е декориран со имела, божиќна ѕвезда или бршлен. Овие...

Внесете посебна енергија во вашиот дом преку изборот на боја при уредувањето

Новиот дом означува нов почеток, нови цели, нови навики. За да се чувствувате комплетно...

Докажано е – оваа боја најмногу нè опушта: Еве која нијанса треба секогаш да ја имате во вашиот дом

Ако ја имате оваа боја во вашиот дом, ќе бидете порелаксирани и посмирени! Дали претпочитате...

Што да направите со терасата за време на есента: Оваа идеја целосно ќе ве фасцинира (ФОТО)

Направете есенска бајка на терасата – еве неколку одлични идеи! Студените денови веќе...

Овој готвач ги претвора десертите во минијатурни светови! (ГАЛЕРИЈА)

26-годишниот готвач од Италија, Матео Стуки верува дека приготвувањето на десертите освен...

3 лесни начини како да го освежите местото во кое живеете

Мора да признаеме дека секој од нас има тенденција да превртува низ списанија за внатрешен...

Најнеобичните начини на сервирање храна во рестораните ширум светот!

Она што е најважно кога станува збор за храната е нејзиниот квалитет, а не начинот на кој е...

Мајка на дете со оштетен слух создава прекрасни украси за апаратчињата за слушање!

Во 2011, бебето Фреди беше родено предвреме. Поради вирус, веќе на 2-годишна возраст тој имал...

Апартман за сите љубители на серијата „Game of Thrones“ (ГАЛЕРИЈА)

Сите љубители на популарната серија „Игри на престолот“ (Game of Thrones) сакаат да бидат во...

Направи сам: Салфети во форма на зајчиња (ВИДЕО)

Наскоро православните верници ќе го слават празникот Велигден. Велигденските подготовки...

Време е за креативност: Најубавите јадења инспирирани од Велигденските празници!

Се ближи најголемиот христијански празник, Велигден, а сите веќе внимателно ги планираат...

Идеи за декорирање на велигденски јајца и предлог природни бои (фото+видео)

Наскоро христијанските верници ќе го слават Велигден. На овој голем христијански празник...