Таг:, , ,

Оваа работа во куќата носи многу среќа и позитивна енергија: ако ова го ставите во собата, ќе ги исфрлите сите негативни вибрации

Се верува дека, ако поставите слика или експонат од делфин во вашиот дом, ќе го олесните...

Делфин се појавува од водата и бакнува куче кое се наоѓа на бродот со своите сопственици! (ВИДЕО)

Ако мислевте дека сте ги погледнале сите најубави видеа, ова што ќе го погледнете сега...

Запознајте ја Винтер – делфинот кој е инспирација за многу луѓе

Пронајдена во Mosquito Lagoon, Флорида во 2005 година кога имала само два месеца, Винтер е женски...

Овој кит убиец научил да зборува: Орка од Франција почнала да го присвојува човечкиот говор (ВИДЕО)

Китот убиец Вики од францускиот морски парк научил да говори. Оваа орка, инаку најголемиот...

ДАЛИ НЕКОГАШ СТЕ ВИДЕЛЕ КАКО ИЗГЛЕДА РАЃАЊЕ НА ДЕЛФИН?

Ова видео е прекрасно од повеќе причини: прво затоа што е забележан чинот на давање живот на...

Би се осмелиле ли да зачекорите на овој мост?

Познатиот Carrick-a-Rede мост од јаже е лоциран во Ballintoy, областа Antrim, во Северна Ирска во близина на...

Овие животни ја препознале опасноста и ги спасиле животите на овие луѓе (ВИДЕО)

Навистина е херојско ова што го направиле животните во овие опасни ситуации! Кога човекот не...

10 слатки животни кои се смртоносни за човекот (ВИДЕО)

Слатки се, сакаш да ги погалиш, да ги гушнеш, да си играш со нив, но дали смееш? Некои од нив...

Фотографии кои ќе ве замислат дали да влезете во вода

Морските и океанските длабочини се најнеистражениот дел од планетата земја, а тоа ги прави...

Неверојатно ретка снимка од делфин кој уловува ајкула

Неверојатно ретка снимка од дрон кој летал над водите во близина на Сиднеј, Австралија....

Сега ќе ве лапнам

Колку „селфиња“ вреди животот на еден делфин?

Млад делфин умре на плажата во одморалиштете Санта Терезита во Аргентина, бидејќи капачите...

Луда забава: Делфин скутер со кој можете и да нуркате

Слободно можете да заборавите на скутерите на вода бидејќи ова чудо за на вода, налик на...

Видео: Она кога пливаш делфин, ама во кал!

Post by Gamper & Dadoni.

Видео: Документарен филм за мажот кој имал секс со делфин

“Dolphin Lover” е новиот документарец кој својата премиера ја имаше на неодамна одржаниот...

НЕВЕРОЈАТНО: Куче и делфин најдобри пријатели …

Кој вели дека кучето е најдобар пријател само на човекот? Ова видео кажува сосема нешто...

Јадранот има посебен гостин: Првиот албино делфин

Ова лето Јадранот има посебен гостин, Албус, албино делфин кој е еден од 20те такви во светот,...

Интересни факти за делфините

Делфините се дефинитивно на топ листата на најомилените животни во светот. Но, поголемиот...

Ова бебе делфин ќе ви докаже дека ништо не е невозможно доколку ги имате вистинските луѓе покрај вас

Пред неколку години, ова бебе делфин било најдено на некоја напуштена плажа во Уругвај....