Таг:, , ,

За оние кои знаат да читаат помеѓу редови: Уникатни подароци за Денот на вљубените кои испраќаат порака

Утре е Денот на вљубените, па време е да размислите за подарок доколку се уште го немате...

Направете сами: Најубави колачиња за Денот на вљубените! (ФОТО)

Честопати се случува да немате идеја за подарок, особено кога станува збор за долга врска, па...

Женствени и впечатливи модни предлози за Денот на вљубените

Одлични модни предлози за дамите кои сакаат да остават впечаток Св.Валентин или познат како...

Неодоливо романтични „makeup“ изданија за Денот на вљубените

Доколку го славите св.Валентин, Денот на вљубените сигурно ви претстои романтична вечер со...

5 романтични идеи за маникир за 14-ти февруари

Кога сакате романтика до врвовите на ноктите.   На денот на вљубените, сакаме посебната...

Направете сами: Еве како да ја направите оваа кутија за Денот на Вљубените

Денот на Вљубените се ближи, еве како да ги изненадите вашите сакани. Понекогаш, најдобриот...

Направи сам: Украсни свеќи за Денот на вљубените

Денот на вљубените е одлична прилика да направите некои прекрасни декорации како овие свеќи...

Направи сам: Украсен венец за Денот на вљубените

Еве како можете да направите прекрасно венче за Денот на вљубените. За изработка на овој...

Направи сам: Романтични украси од тегли за Денот на вљубените

Креативен начин како да ги претворите обичните тегли во блескави украси за Денот на...

Десерти инспирирани од љубовта: Најубав подарок за денот на вљубените!

Ако сакате да ја изненадите својата сакана личност за Денот на вљубените, а не знаете што би...

Се ближи денот на вљубените: Овие честитки се совршени за сите оние кои не сакаат патетика!

Дали сте едни од оние кои превртуваат очи на сите патетични љубовни пораки за Денот на...

Ангелите на Victoriа´s Secret позираа за Денот на вљубените

Само на еден ден од празникот “Денот на вљубените”, моделите на “Victoriа´s Secret” ја...

Местото каде што може да ја прославите љубовта со вино и добра музика

Љубовта е емоција за која се живее, која ги буди во нас најсилните чувства, која вреди да биде...

Бијонсе ја промовираше својата нова модна колекција

Бијонсе ја претстави нејзината нова модна колекција за Денот на вљубените. Колекцијата...

Погледнете како славните го поминаа Денот на Вљубените!

Кога се работи за љубовта, никој не е имун на романтичното расположение, посебно на Денот на...

Неколку интересни идеи со кои ќе ги изненадите вашите најмили за Денот на вљубените (ВИДЕО)

Со одбројувањето на секој ден, еуфоријата непрекинато се зголемува! Искористете ги овие...

Дознал дека девојката го мами: Еве какво изненадување и приреди за Денот на вљубените

Оваа девојка иако очекуваше од своето момче убав подарок за Денот на вљубените, таа доби...

ФОТО: Нежни фризури за романтична вечер

Доколку имате посебна пригода за романтична вечер со вашиот партнер, секако Денот на...

5 причини зошто сирењето го топи вашето срце повеќе од вашите љубени

Националниот ден на вљубениците во сирењето е легитимно признат ден. Исто како Свети...