Таг:, , , , , , , ,

(ВИДЕО) Криси Тејген објави дека е по трет пат бремена во музичкото видео „Wild“ на сопругот Џон Леџенд!

Славниот пар Криси Тејген и Џон Леџенд имаат баш ”диви” вести за споделување, како што...

Зборот „мајка“ е нешто прекрасно и свето – Зборови кои не можат да ја доловат неговата вредност

Затоа што ништо не може да те подигне кога ќе паднеш и ништо не може така да те утеши кога ќе...

За сите мајки кои се подготвени да направат сѐ за своите деца

Мајката те носеше цели девет месеци во својата утроба, имаше мачнини неколку месеци, потоа...

Џиџи Хадид е бремена! Го очекува своето прво дете со момчето, пејачот Зеин Малик

Ширум светот произлезе најновата вест за бременоста на супермоделот Џиџи Хадид. Таа го...

Можеби сте уште една личност во целиот свет – Но на некого сте му целиот свет!

Никогаш не заборавајте дека секогаш постои некој кој безрезервно ве сака, онакви какви што...

Стручњаците тврдат: Мајчинството е еднакво на 2,5 работи со полно работно време

Менување пелени, менаџирање со распореди, обид да се одржи некаква привидна лична хигиена…...

Зошто децата толку ги сакаат своите тетки?

Тетките имаат големо и важно влијание врз детето, кое целосно се разликува од она кое го...

Ти посакувам среќа. Многу среќа. Среќа еден тон.

Ти посакувам среќа. Многу среќа. Среќа еден тон. Ти посакувам хармонија во домот. Ти...

Татко од Сирија ја научил својата ќерка да се смее секогаш кога ќе падне бомба (ВИДЕО)

Понекогаш родителите се подготвени да направат сѐ за да ги заштитат своите деца од траумите...

Видеото кое го освои светот: Како изгледа еден ден во очите на мајката, а како во очите на детето?

Често се вели дека деновите на родителите се долги, а годините кратки. Ова прекрасно видео...

За да ја доживееш среќата најди време за…

За да ја доживееш среќата најди време за да… Застанеш и да го помирисаш цвеќето. Погледаш...

Прекрасна божиќна реклама со малиот Артур која ве потсетува дека треба да купувате во локалните продавници!

Бидете дете овој Божиќ! Големите компании со огромни буџети доминираат на листата за...

9-годишно дете црта портрети од миленичиња за да обезбеди храна за бездомни животни

Не носат сите херои наметки, но нивните добри дела зборуваат за нив. Ова е уште една приказна...

Семејството е најважно и секогаш треба да поминувате време со најблиските

Животот е во поставувањето на приоритетите и семејството е еден и единствен приоритет над...

Отсекогаш велев дека личам на тато, а јас сум всушност иста како тебе…

Ти која си ме носела девет месеци под срцето. Ти која си ме родила и сама ми дала име, да не го...

Немој никогаш за пораснеш, тоа е замка! Најубави цитати за негување на детето во нас

Овие цитати ќе ве натераат да го разбудите заспаното дете во вас и повторно да гледате на...

Да изгубиш мајка значи да го изгубиш сидрото…

Нура Баздуљ-Хубијар е писателка која досега има објавено низа романи, песни и драми....

Често прават грешка во тоа: Кои работи НЕ треба да ги прават жените за мажите?

Дали се пронаоѓате? Зрелата и сериозна врска бара компромис: но разумен компромис, пишува...

Бонтон за најмалите: Неколку убави манири кои секој родител треба да го подучи своето дете!

Ако вашето дете ги научи основите на однесување уште од најрана возраст, не грижете се, тоа...

Со помош на овие 10 совети гарантирано ќе го зајакнете максимално имунитетот на вашето дете!

Во продолжение дознајте што треба да направите за вашето дете да биде поздраво и посилно.....