Таг:, , , , , ,

Ултимативен детокс: Сѐ што ви е потребно е само една чаша! (РЕЦЕПТ)

Овој напиток ќе го исчисти вашиот организам, ќе ја обновите енергијата и ќе ги внесете сите...

ДЕТОКС СОК- ја враќа силата на вашето тело и го штити организмот од болести: Потрбни ви се само 4 намирници

Рецепт за детокс сок што го прочистува организмот и ги стимулира одбрамбените механизми на...

Детокс маска која ќе го подобри изгледот на вашата кожа!

Редовната нега на кожата на лицето е клучен фактор за убаво и здраво лице. Со помош на оваа...

Направете брз детокс: За 3 денови ќе ви се исчисти лицето, ќе се намали стомакот и косата ќе добие сјај!

Заблескајте за Нова Година! Новогодишните празници се ближат, а вие сигурно сакате во новата...

По враќањето од годишниот одмор обновете ја кожата, косата и ноктите на овој начин!

Зголемената нега е важна по изложувањето на сонце бидејќи на исончаната кожа и треба повеќе...

10 домашни напитоци кои го чистат телото од токсини и ги топат масните наслаги

Газираните сокови кои се полни со шеќер заменете ги со грејпфрут, боровница и други овошја...

Лесен за подготовка, а многу лековит: Направете го овој напиток и исчистете го телото од отрови

Овој пијалак е вистинска ризница на лековити состојки, а се подготвува многу едноставно....

Детокс за организмот: Брзо и едноставно подгответе го овој одличен напиток!

По зимата, ова е одличен период да го исчистите организмот од маснотии. Здравите овошни...

Вратете се во форма: Еве како да го исчистите организмот по Велигден

Празниците се секогаш повод за некој залак повеќе, а резултат на тоа е прејаденоста и...

Рецепт за купка за детоксикација на телото

Се што ви треба за оваа купка се ѓумбир и горчлива сол. Откако ќе се избањате со оваа купка ќе...

6 совети за постпразничен одмор и детоксикација

Вообичаено после празниците и сите прослави завршуваме со неколку килограми повеќе и...