Таг:, , , , , , ,

Девојче кое не можело да зборува, за прв пат ги изговара зборовите „ТЕ САКАМ“ на магарето Шокс

Ова се Амбер и магарето Шокс, а она што ги поврзува е тешкото минато кое го имаат зад себе....

Ријана објави фотографија од девојче кое неверојатно личи на неа: „Само што не го испуштив телефонот“

Ријана објави фотографија на нејзиниот Инстаграм профил од девојче кое неверојатно потсеќа...

Следете ги своите соништа: И велеле дека е предебела за да биде балерина, но ова девојче никогаш не се откажало!

Не им дозволувајте на луѓето да ги уништат вашите соништа. Треба да се борите за нив до крај!...

Млад херој успеал да спаси девојче кое паднало од прозорецот на станот (ВИДЕО)

Безбедносните камери во Истанбул снимиле неверојатен момент во која тинејџер успеал да...

Најслаткиот пилот на светот: Ова бестрашно девојче управува со авион и одлично се снаоѓа! (ВИДЕО)

Погледнете како оваа бестрашно девојче управува со авионот правејќи неверојатни акробации...

Пролетни бебиња: Ова се најубавите имиња за децата родени во пролет, а некои од нив се навистина ретки!

Името ја одредува судбината? Пролетта е симбол на нов живот, сила, енергија, позитива, па не е...

Дали е ова новиот гениј?- Чудо од дете кое распознава 7 јазици!

Повеќето од нас се трудат во текот на животот да научат нов јазик и се горди на постигнатиот...

5- годишно девојче ги освои срцата на 53.000 следачи на Инстаграм со својата неверојатна коса

Миа Афлало има само пет години, а веќе остави белег на модниот пазар и на социјалните мрежи,...

Трогателно видео: Ова девојче постојано менувало семејства, но за роденден добила празен подарок, но скапоцен!

Пеги Зезулка објавила на својот Фејсбук профил видео кое на многумина им го разубави денот....

Интернетот е опседнат со оваа 10 годишна диџејка од Гана, која има неверојатна енергија

Запознајте ја DJ Switch која има 10 години и доаѓа од Гана, а интернетот е веќе опседнат со неа....

Уште едно девојче во семејството Карашијан: Се породи Клои Кардашијан

Ријалити ѕвездата Клои Кардашијан денес на свет го донесе своето прво дете, а причината...

Како ќе се вика третото дете на Кејт и Вилијам- Ова е листата на имиња кои имаат најголеми шанси

Во април 2018-та, принцот Џорџ и принцезата Шарлот ќе добијат брат или сестра. Но, кралското...

ПРОМОТИВНИ КОНЦЕРТИ НА КАРОЛИНА СО НОВИОТ АЛБУМ „ИЗВОР“ ВО ФЕВРУАРИ ВО МОБ!

Со големо воодушевување ви најавуваме дека после блескавиот концертен маратон од пред...

Слатка реакција на едно девојче кое за прв пат виде снег (ВИДЕО)

Возбудата и радоста на децата кога искусуваат нешто за првпат во животот е непроценлива. Ова...

Откриен полот на четвртото дете на Кристијано Роналдо

  Славниот пар Кристијано Роналдо и Георгина Родригез очекуваат девојче, а сето тоа беше...

Момче или девојче: Како да дознаете какво бебе носите?

Приказните на постарите или она што денес се нарекува „бабини деветини“ се нешто повеќе од...

ВИДЕО: Запознајте ја женската верзија на Бо Мекелеб

По дресот што го носи, можете да приметите дека оваа девојка игра за Македонија. Но покрај...

Се сеќавате ли на девојчето што ја отпеја „Дувни ветре развигорче“? Погледнете во каква убавица порасна (фото)

Пред неколку години ја отепјата песната „Дувни ветре развигорче“ која е мега хит меѓу...

Дефинитивно не играше сама: Што носи Јана, машко или девојче? (ФОТО)

За време на годинешниов Евросонг 2017, вообичаено обложувалниците беа преплавени со облози...

ОТКИНАТО ОД СРЦЕ: Весна Петрушевска вака и ја честиташе свршувачката на Каролина Гочева! (фото)

Наскоро свадбени ѕвона кај македонското девојче. Каролина Гочева се сврши со својот сакан...