Таг:, , , ,

24 генијални идеи за девојки што треба да ги пробате

Од нега на лице и шминка, нега на коса и тело, трикови за во кујната, трикови за чистењето како...

Сингл сте? Бидете храбри и прифатете го овој 30-дневен предизвик!

Никогаш не е лоша идеја да се опуштите, да излезете надвор од удобната зона и да видите што би...

Природна убавина: Ретки фотографии од тинејџерките во 70-тите години од минатиот век!

Убавината ја менувала својата форма низ годините. Иако трендовите се повторуваат по одреден...

6 нови трендови маникир на Инстаграм

Многу трендови за убавина станаа популарни благодарение на социјалните мрежи. Интересна...

Кој слабее поспоро – високите или ниските жени?

Биди умерена, немој да се прејадуваш и престани да јадеш кога ти е доста. Исто така, немој да...

Идеи за матурски фризури (ВИДЕО)

Со крајот на учебната година матурантите ќе завршат со едно поглавје од животот. Матурските...

Се подготвувате за матурската или апсолвентска прослава? Ние имаме одличен предлог за вашиот изглед!

Се ближат матурските и апсолвентските прослави, а со нив и обврските околу изгледот на...

Кои се најдобрите, а кои најлошите девојки според хороскопските знаци?

Кога станува збор за врските, некои припадници на Зодијакот се идеални девојки, додека некои...

Насмевки и многу позитивна енергија: PowerHouse Pilates успешната 2018 година ја крунисаа со забава!

Основачите на пилатесот кај нас, PowerHouse Pilates изминатата недела прославија уште една успешна...

Мажите се согласија: Вака изгледа најпривлечното женско тело!

Иако оваа одлука се менува од маж до маж, а и вкусовите навистина се различни, сепак сакавме...

Погледнете како реагираат случајните минувачи во Скопје на насилство врз жените и девојките (ВИДЕО)

Насилството и агресијата се најгруба форма на искажување немоќ, а секој од нас бил сведок...

Сите девојки треба да знаат: 5 вистини за тестот за бременост

Кога се сомневаат дека се бремени, повеќето жени најпрво купуваат тест за одредување на...

Девојките кои се сингл подолг врменски период, завршуваат најсреќни!

Можеби таа не е навикната да биде нечија “девојка”. Можеби таа била сама целиот свој...

Овој фотограф создава неверојатни слики од девојки во фустани на најубавите места во светот

Лелеави фустани, светла, цвеќиња, архитектура испреплетена со тоалети кои се внимателно...

Овој костим за капење е совршен и за послабите и за покрупните девојки

Овој костим за капење треба да го има секоја жена во својот плакар, бидејќи одговара на...

Овие фризури ќе бидат хит оваа пролет

Пролетта е период на промени и освежување, на сите ни годат повисоките температури и...

6 парчиња облека идеални за ниски девојки

Чевли на платформи Динамичното секојдневие не ни дозволува да бидеме постојано во стилето...

Четки за шминкање со дизајн како од бајките

За сите љубители на бајките и приказните, Storybook Cosmetics извади колекција на четки за шминкање...

14 работи кои само тетовираните девојки ги разбираат

Иако одамна е започнат трендот со тетовирање, сепак сѐ уште некои луѓе имаат предрасуди кон...

Неколку совети од девојките од мегапопуларната серија „Сексот и градот“

Најверојатно не постои девојка која не се пронашла во еден од ликовите на Кери, Саманта,...