Чек дис аут
Search

Таг:, , , , , ,

Одговор на дилемата: Цврст или течен сапун – кој е подобар?

Кој вид на сапун подобро ги дезинфицира рацете, течниот или цврстиот? Ова прашање е доста...

Специјалист советува: Најважно е да се придржувате до овие ПРАВИЛА и безбедни сте од зараза

Самоизолацијата не е доволна, овие чекори мораат да се почитуваат за да го сочуваме...

На која температура треба да ги перете алиштата во машина за перење за да ги убиете бактериите?

Британските стручњаци го дадоа својот одговор Бидејќи облеката е една од главните...

Како правилно да се исчисти БАЊАТА за време на епидемијата: 4 работи што треба да ги дезинфицирате најчесто

Правилно чистење и дезинфекција на вашата бања за време на епидемија – еве 4 работи на што...

Совети за дезинфицирање на садовите – Што е потребно да знаете?

Додека ги перете вашите садови со топла вода и детергент, сигурно мислите дека се совршено...

Што да правите со облеката која сте ја носеле надвор од дома?

Доколку во текот на самоизолацијата сте излегле на воздух или до продавница, соблечете ја...

Редовно дезинфицирајте ги овие предмети – Тие се дувло на бактерии

Рачките на вратите во домот, далечинскиот управувач, мобилниот телефон, клучевите,...

Важна превенција: Прво нешто кое морате го исчистите кога ќе си дојдете дома

Сте ја соблекле облеката и сте ја ставиле на перење, сте ги исчистиле чевлите, и сте ги измиле...

Направете сами: 2 природни средства за дезинфекција на воздухот во домот

Вирусот корона опстанува во воздухот дури до 3 часа, покажуваат најновите истражувања. Еве...

Премногу често миење и дезинфекција на рацете доведува до испукана кожа – Како да си помогнете

Надворешниот слој на кожата е најважната и најсилна бариера против влегување на...

 Медицината советува – Ако го носите ова, залудно е миењето и дезинфекцијата на рацете

Во екот на епидемијата, секојдневно носење на накит е лошо за вашето здравје и хигиена,...

Помешајте ги овие две состојки и ослободете се од лузните од акни на лицето

Лузните од акни се проблем кој се појавува кај многу луѓе. Иако не претставуваат никаква...