Таг:, , , , , , , , , ,

Правила кои секој татко треба да го научи својот син!

Велат џентлмен се раѓа, не се станува. Ако е тоа вистина, тогаш родителите имаат големо...

Како треба да се однесувате за да бидете џентлмен на улица?

Многумина забораваат на бон тон правилата за добро однесување. Ако сакате да бидете...

Жените не можат да им одолеат на мажите родени во овие хороскопски знаци

Тие се совршени мажи и со својата појава ја освојуваат секоја жена. Според астрологијата,...

Што навистина мислат жените кога зборуваат дека сакаат џентлмен?

Немаме нерално високи очекувања. Навистина не. Кога ќе чуете како зборуваме дека сакаме...

Видео: Како да и помогнете на жена да се паркира?

Погледнете како вистински џентлмен на брзина и ги скрати маките за паралелно паркирање на...

Еве како треба да се однесуваат дамите и џентлмените

Неодамна магазинот “Country Living” објави 39 правила на кои треба да се придржуваат...

Мисла на денот: Џентлмен…