Таг:, , , , , , , ,

Амал Клуни прекрасна на интимната прослава во повод 5-тата годишнина од бракот со Џорџ Клуни

Парот ја прослави годишнината, но она за што се зборува не е прославата туку нивните...

Џорџ и Амал Клуни повторно ќе станат родители?

Се зборува дека славниот пар дека повторно ќе бидат родители и тоа на близнаци. Брачниот пар...

Амал и Џорџ Клуни ги покажаа близнаците! Погледнете на кого личат!

Амал и Џорџ Клуни пред повеќе од една година станаа родители на близнаците Александар и Ела...

Првата фотографија од малата наследничка на Џорџ Клуни: На кого личи?

Мислењата се поделени кога се работи за изгледот на ќерката на Амал и Џорџ Клуни. Некогаш...

Погледнете го трејлер за филмот Ocean’s 8 (ВИДЕО)

Најпосле пристигна очекуваниот трејлер за филмот Ocean’s 8, во кој можеме да ги видиме моќните...

Џорџ Клуни се повлекува од актерската кариера

Славниот холивудски актер Џорџ Клуни, во интервјуто за Sunday Times изјави дека актерството не му...

Амал Клуни шармантна во син фустан покрај својот сопруг

Познатата адвокатка и активист присуствуваше на премиерата на филмот “Suburbicon” во...

Речиси совршен: Дознајте кој е мажот со најубаво лице на светот

Никој не е совршен, но некои луѓе се навистина близу до совршенството. Така барем тврди...

Џорџ Клуни, покрај татко, месецов стана и милијардер

Лесно им е на милионерите, но како им е на милијардерите? Тоа ќе треба да го прашаме Џорџ...

Џорџ Клуни за првпат стана татко на 56 години: Еве како ќе се викаат близнаците!

Џорџ Клуни и неговата сопруга Амал утрово добија близнаци, девојче и момче кои се чуствуваат...

Љубовната приказна на Џорџ и Амал Клуни

После две ипол години во брак, Џорџ и Амал Клуни изјавија дека очекуваат близнаци-момче и...

Покрај Бјонсе, близнаци ќе добијат Џорџ Клуни и Амал Клуни

После неколку неделни шпекулации, се потврди веста дека Амал Клуни е бремена, и тоа со...

Беше најпосакуван ерген, се ожени за највлијателната адвокатка и сега ќе стане татко!

Џорџ Клуни и неговата сопруга Амал очекуваат близнаци, соопштија италијанските медиуми,...

Новиот стан на Џорџ и Амал Клуни

Еден од најпознатите парови на светот, шармантниот Џорџ Клуни и неговата уште пошармантна...

Дали би помислиле дека овие деца ќе станат најпосакуваните Холивудски ѕвезди? (ФОТО)

Денес тие се познати и убави, а некогаш? Некогаш биле секојдневни тинејџери, а тие сега се...

Џорџ Клуни ја изненади јавноста: Одам во пензија

Американскиот актер Џорџ Клуни (54) објави дека планира да и стави точка на својата актерска...

Видео: Џорџ Клуни се бањал гол во езерото Комо, а не ги викнал Ријана и Елен?

На гости кај Елен беа Џорџ Клуни и Ријана, при што си ги отворија срцата. Играјќи ја играта...

Откриени сексуалните тајни на Џорџ Клуни и Ријана

Кога кај Елен Деџенерис ќе дојдат два секс симболи, Ријана и Џорџ Клуни, ќе заиграат игра на...

Амал и Џорџ Клуни заљубени до уши на црвениот тепих

За црвениот тепих во Лос Анџелес, долгоногата Амал одбра бел мини фустан со црвени цветни...

Џорџ Клуни и Џулија Робертс во трејлерот за „Money Monster“

Новото филмско дело „Money Monster“ ги обедини повторно Џорџ Клуни и Џулија Робертс. Трејлерот за...