Таг:, , , , , , , , , , ,

Колкава бројка на поранешни партнери е навистина премногу?

Завршувањето на една љубовна врска и почнување на друга не е нешто невообичаено. Но, колкава...

Конечно ја решивме дилемата: Зошто имате малку лајкови на некои фотографии на Инстаграм?

Мислевте дека фотографијата ви е одлична, но нема лајкови… Опуштете се, не е проблемот до...

Дознајте дали лубеницата е зрела и блага со помош на овој трик!

Најголемата дилема при изборот на лубеница во продавница е дали ќе ја погодите онаа која е...

Дилемата е најпосле разрешена

За сите оние кај кои досега постоеше дилемата дали познтата ѕвезда од сериајта “Fifthy Shades of...

Дали опасноста од промаја е само балкански мит?

Можеби ќе започнете расправија и ќе се обидете да објасните дека промајата е исто што и...

Го тетовирал славниот фустан и дискусијата продолжува – црно син или бело златен?

Мислам дека расчистивме каков е фустанот, но наградата за можеби најбизнарна тетоважа за 2015...