Таг:, , , , ,

Зошто медитацијата е важен дел од нашата рутина?

Покрај тоа што е одличен начин за да се опуштите и да се ослободите од стресот, медитацијата...

Ослободете се од вртоглавицата со овој едноставен трик!

Вонредниот професор по оториноларингологија Керол Фостер, од Универзитетската болница во...

Намалете ги симптомите на анксиозноста на овој начин!

Анксиозноста е се почеста меѓу популацијата. Брзото темпо на живот е еден од факторите за...

Лето е, а работните обврски чекаат на вас. Како да се ослободите целосно од стресот?

Летото секогаш нѐ асоцира на плажа, море, исончан тен, релаксирање далеку од секојдневието и...

Како да заспиете по напорниот ден?

Имате напорен ден и одвај чекате да се наспиете, а кога ќе легнете никако не можете да...

Консумирањето на алкохол може да предизвика паничен напад?

Кога телото го метаболизира алкохолот, нивото на шеќер во крвта паѓа. Анксиозност,...

Ве мачи киселина? Овој напиток ќе го реши вашиот проблем!

Честото чувство на горчина е симптом на киселина. Останатите симптоми се кисела течност во...

Пет начини да го победите стравот од летање со авион

Една од најчестите фобии е стравот од летање и паниката која се појавува во моментот кога се...

Лицето е огледало на здравјето: Што откриваат подочниците, црвенилото, испуканата уста?

На лицето се гледа се: дали имаме проблем со органите за варење, дали е преоптеретен црниот...

Четири причини зошто не треба да слушате музика додека трчате

Слушањето музика за време на трчање е светски тренд. Многу спортисти практикуваат да трчаат...

Како да заспиете за 1 минута?

Стресот во современото општество е виновен за поголемиот дел од болестите од кои сите ние...