Чек дис аут
Search

Таг:, , , , , ,

Се одржа модната парада на Скопјанки против предрасудите за женското тело

На плоштадот „Македонија“ денеска се одржа модна парада со наслов „Горда сум што сум...

Холивуд облечен во црно испрати значајна порака

Движењето Time’s up ги облече холивудските дами во црно, а речиси целата сала беше облечена...

10 стереотипи за жените

Жените се од Венера, а мажите од Марс. Ова сигурно сте го слушнале многупати досега. И дека...

Градите на Мајли Сајрус конечно ги надмудрија цензурите на Инстаграм

Брадавиците на Мајли Сајрус конечно ги надмудрија цензурите на Инстаграм кои се строго...