Таг:, , , , , , , ,

Направи сам: Идеи за велигденски јајца (ВИДЕО)

Велигден е голем христијански празник. Традиционално, на овој празник се бојадисуваат...

5 неверојатни начини како да ги искористите празните пластични шишиња!

Празните пластични шишиња знаат да ви зафаќаат премногу место во вашиот дом, па се трудите...

6 трикови од кујната со кои ќе ги изненандите вашите најблиски!

Ручекот е период во денот во кој цело семејство е заедно. Интересните закуски и...

Мора да ги погледнете овие рачно изработени украси од вуница (ВИДЕО)

Рачно изработени украси од вуница-неверојатна комбинација на старото и модерното време....

Не ја фрлајте четката за заби – Еве како можете да ја употребите на поинаков начин

Кога би знаеле дека со старата четка за заби можете да ги исчистите плочките во  вашиот...

5 употреби на пластичните шишиња

Пиете вода од пластично шише, завршувате со истата и го фрлате шишето. Стоп тука! Размислете...

Како да направите зеленчукова градина од остатоци од храна?

Здосадено ви е од приказните за ГМО? Сакате да го промените начинот на исхрана и да живеете...

Неколку интересни идеи со кои ќе ги изненадите вашите најмили за Денот на вљубените (ВИДЕО)

Со одбројувањето на секој ден, еуфоријата непрекинато се зголемува! Искористете ги овие...

Како на лесен начин да ги заштитите вашите омилени предмети од нивно уништување?

Ви се здосадило ли да ги уништувате вашите омилени фармерки поради седнување на случајна...

7 генијални употреби на тапа за вино

По завршетокот на долгата ноќ со шишето вино, ви остануваат само шишето и тапата. Мислите...

Употреба на домашни производи за коишто ќе се изненадите

Во последниве неколку години, неизбежен е фактот дека се повеќе се актуелизираат видеата во...

Непроценливи совети за уредување на вашите козметички производи

Ниту една модерна жена не може да си го замисли животот без секојдневна употреба на...

5 Идеи кои ќе ве убедат да не ги фрлите старите кутии

Сите по дома имаме многу кутии кои вообичаено ни стојат над полиците и само зафаќаат...

Како да направите корпа од стари списанија?

Сакате да внесете мала промена во вашата соба без да потрошите голема сума на пари? Имате...

10 рачно изработени часовници кои можете да ги направите и дома!

Верувале или не, не е толку тешко да бидете уметник и самите вие да создадете ремек дело. За...