Чек дис аут
Search

Таг:, ,

Сега можете да купите прстени инспирирани од Дизни принцезите и да имате вистинска љубовна бајка

Животот на принцезите на Дизни изгледа толку романтичен и полн со љубов што потсвесно...

Сите сме убави: Деца со Даунов синдром во улога на Дизни ликови! (ФОТО)

Секој од нас е убав, без разлика како се родил. Ова е основната идеја за создавање на...

Ова девојче е вистински херој: За секоја хемотерапија се облекува како некоја од принцезите на Дизни!

Лили е 5-годишно девојче од Ирвин, Пенсилванија, кое страда од глиома на оптичкиот пат,...

Прогласен е првиот цртан филм што оствари најголем профит

И покрај мешаните критики на филмските критичари и обичните гледачи, римејкот на цртаниот...

Ариел плива со ѓубре, Вини Пу прегладнет без мед, Бамби без шума…цртаните ликови во денешната еко-катастрофа!

Еколошката катастрофа која ја доживува Земјата преставена преку омилените цртани ликови...

Невообичаени свадбени торти инспирирани од бајките на Дизни

Овие торти мора да се видат! Од година во година технологиите се развиваат се побрзо и...

Како би изгледале принцезите на Дизни во реалниот свет?

Што ако принцезите на Дизни беа вистински девојки кои живеат во 2019 година? Ова се 10...

Пристигна новиот трејлер за „The Lion King“

Пристигна новиот трејлер за Дизниевиот „The Lion King“ чија премиера ќе биде на 19 јуни.  ...

Уште еден концерт на Македонската филхармонија за деца – „Со Дизни низ светот“

На барање на публиката, Македонската филхармонија уште еднаш ќе го изведе концертот за деца...

Овие факти за популарните филмови не ги знаат ниту нивните наголеми фанови!

Ако сте љубител на филмови можеби сте слушнале за следните факти поврзани со филмските...

Погледнете како би изгледале принцезите на Дизни со некој килограм плус! (ФОТО)

Што би било кога би имале виткана коса? Како би изгледале доколку им го измениме изгледот на...

Како би изгледале најпознатите Дизни ликови во реалниот живот?

Уметникот Jirka Vinse Jonatan Väätäinen е познат по своите реалистични дела, цртајќи портрети на...

Како би изгледале принцезите на Дизни во улогата на успешни деловни жени?

Навикнати сме да ги гледаме принцезите од цртаните филмови на Дизни во своите раскошни...

15 добро скриени тајни кои Дизни ги криел сите овие години во нашите омилени цртани филмови!

Силуетата на Мики Маус може да се види во многу анимирани филмови, па следниот пат кога ќе...

Овие три работи се забранети во филмовите на Disney

Многу од филмовите на “Disney” содржат трауматични сцени како заговорот за убиство меѓу...

Дизни го најави снинамњето на филмот “Prince Charming”

Дизни потврди дека ќе започне со снимањето на долго најавениот филм “Prince Charming”, кој ќе...

Бијонсе потврди дека ќе го позајми гласот на лавицата Нала во римејкот на “The Lion King”

Американската пејачка Бијонсе ја доби улогата во новиот анимиран филм на Дизни – “The Lion...

Фотосесија на заљубен пар инспирирана од 101 Далматинец

Слатка фотосесија по повод веридбата на овој пар инспирирана од класикот на Дизни од 1961...

Бебе претставено како дизни принцеза, а тоа изгледа магично и преслатко!

Бебе позира како принцези, а тоа изгледа магично и преслатко! Ова бебе е претставено како...

Како ќе изгледаа Дизни приказните ако беа направени во 2017 година?

Со селфи стик, диети и мобилни телефони.  Тоа би бил сумираниот поглед на последнава година,...