Таг:, , , , , , , ,

Овие 3 мудрости ги научив кога станав мајка!

Една мајка поделила неколку совети за сите жени кои прв пат се остваруваат во улогата на...

Коприва – подарок од природата за многу здравствени проблеми

Копривата е широко распространета билка која многумина не ја сакаат затоа што при контакт...

Сакаш пеперминт? -Не, благодарам, не ми се допадна уште пред да се родам

Здравјето на трудниците и нивната правилна исхрана за време на бременоста е императив за...

Ова е идеалниот новогодишен подарок за секоја трудница!

Предновогодишниот период е идеален за подароци на драги личности. Секој во своето...

Постпородилна депресија: Дали е дозволено да се пијат антидепресиви во текот на доењето?

Наглите промени во расположението и хормонскиот дисбаланс се редовна појава кај жените кои...

Оваа полицајка го воодушеви светот – доеше туѓо дете за да го спаси!

Полицајката Селест Ајања од Аргентина стана ѕвезда кога на „Фејсбук“ беше објавена...

Ева Лонгорија ужива во слатките маки: Поради бебето немам време за фризура

Актерката Ева Лонгорија ужива во првите денови од мајчинството, а иако не објавува често...

Ова е манекенката која го доеше своето дете додека чекореше на модната писта

„Благодарна сум што можам да ја споделам оваа порака и се надевам дека со ова ќе им покажам...

Џена Џејмисон објави фотографија како ја дои ќерката и проговори за тешкотиите на мајчинството

Поранешната порно ѕвезда, Џена Џејмисон, проговори за тешкотиите кои ги носи мајчинството. ...

Доењето во комбинација со јогата може да биде забавна авантура (ВИДЕО)

Доењето е прекрасно искуство, средство со кое мајката му го предава најдоброто и...

Доење- момент на смиреност и задоволство

Иако доењето и понатаму предизвикува контраверзии околу тоа дали бебето да се дои јавно или...

СИЛАТА НА ЖЕНАТА: Мајка со отстранета дојка го дои своето новороденче

Ова е дефиницијата на сила, љубов и чиста  убавина. На оваа мајка и е  дијагностициран со рак...

Оливија Вајлд го дои својот син Отис, пред објективот на магазинот Glamour

Прекрасната актерка Оливија Вајлд за септемвриското издание на магазинот Glamour, се појавува...

„Breastfeeding“ – филм кој секоја мајка треба да го погледне

Ова е филм во кој отворено се разговара за доењето, за придобивките од мајчиното млеко, за...