Таг:, , , , , , , , ,

Специјалист советува: Најважно е да се придржувате до овие ПРАВИЛА и безбедни сте од зараза

Самоизолацијата не е доволна, овие чекори мораат да се почитуваат за да го сочуваме...

Италијанскиот 65-годишен кардиолог кој го победи корнавирусот сподели: „Најлошото доаѓаше во ноќите..“

И додека бил болен се грижел за другите пациенти со кои заедно лежел на интензивна нега...

Сите херои не носат наметки: 73-годишниот доктор не се откажува да се грижи за болните од вирусот и покрај тоа што е од загрозена група

Слика од 73-годишниот доктор во итната помош стана вирална откако неговата ќерка ја сподели...

Ова е лицето на доктор по 13. часовна смена борејќи се против коронавирусот: „Ќе помине ако сме обединети во едно големо и силно семејство!“

Еден доктор од Бугарија решил со своите сограѓани да сподели селфи после напорната 13....

Прекрасна мелодија која го штити организмот од болести: Оваа музика ги отстранува опасните токсини од телото и душата

Со оваа мелодија, д-р Рифе го лекуваше и го чистеше телото од токсините, а во комбинација со...

Познатиот гастроентеролог советува: Овие едноставни правила ги елиминираат надуеноста, гасот и ја регулираат тежината!

Благодарение на неговиот совет, проблемите со лошото варење ќе станат минато Проблемот со...

Не трошете време на вежби, уживајте во животот наместо да се трудите да бидете убав леш

Пауло Убиратан, лекар од бразилскиот град Пуерто Алегре, после една изјава за локална...

Станал доктор на 16 години, а веќе на 24 им помага на сиромашните студенти да го завршат образованието!

Животната приказната на др. Роман Саини е успешна приказна, но многу празлична од сите...

Ова е докторот кој собира пластични шишиња за да ги лечи луѓето: Купил 3 ЕКГ апарати и бројна медицинска опрема!

Три ЕКГ апарати, апарати за притисок, апарати за инхалација – ова е само дел од...

11 годишно дете јаде за да се здебели и да го спаси татко му

Љубовта на децата кон родителите е навистина голема. Дете од Кина се обидува да се здебели за...

Од профилот на Фејсбук може да се дијагностицира 21 болест

Научниците сметаат дека според содржината која ја објавуваме на Фејсбук може да се...

Тивките симптоми на полицистичните јајници: Не ги игнорирајте и победете го овој синдром!

Синдромот на полицистични јајници (PCOS) е хормонално пореметување во репродуктивниот период...

Ве касна комарец? Ова е најдоброто решение!

Многумина се радуваат за доаѓањето на топлите денови, но со сонцето полека пристигнуваат и...

Куче глуми дека е мртво за да избегне посета на ветеринар (ВИДЕО)

Многу луѓе не сакаат да одат на доктор. Очигледно е дека и кучињата не се многу расположени...

Тивки симптоми на дијабетесот кои треба да ги знаете!

Дијабетесот зазема сѐ повисоко место на листата на болести од кои страда населението....

Зошто колената повеќе нѐ болат во зима?

Статистички е докажано дека луѓето кои имаат проблем со коскениот систем почесто се жалат...

Kрвниот притисок открива кој ќе биде полот на вашето дете?

Сакате да знаете какво дете ќе имате? Дали тоа ќе биде машко или женско? Слушате безброј...

Како да го спречите прекумерното потење?

Луѓето најчесто дезодорансите ги употребуваат наутро пред да излезат од домот и да започнат...

Цитати за животот и вистината во зборовите на д-р. Дипак Чопра

Што е она кое не прави здрави, успешни и мудри? Дипак Чопра тврди дека знае. Со продадени 20...

Се лизнал и парализиран лежел 20 часа, а неговиот најдобар пријател му го спасил животот

Доказ дека кучето е најдобриот пријател ни доаѓа и од оваа приказна за човек кој се лизнал и...