Таг:, , , , , , ,

Домашните тестови за коронавирус се лага – Единствен начин да дознаете е преку медицинско тестирање

Докторите одговорија на објавите кои кружат на интернет во врска со домашното тестирање на...

Заборавете на диетите – Тие можат да го нарушат вашиот имунитет и да го доведат вашето здравје до сериозен ризик

Рестриктивниот режим на исхрана може да го наруши имунитетот, особено е опасно...

Ретки случаи на деца заболени од коронавирусот: Симптомите се најчесто лесни

Децата заболени од коронавирус најчесто не развиваат симптоми кои најчесто се забележани...

Докторите советуваат – Пациентите со срцеви заболувања не смеат да ја менуваат терапијата без консултација со лекар

Пандемијата на коронавирус особено влијае врз оние кои патат од хронични болести, докторите...

Научниците изјавија – Голема доза на витамин Ц може да го спречи коронавирусот, НО само ако се зема на овој начин

На кој начин витаминот Ц влијае врз човечкото тело и го спречува вирсусот Лајнус Полинг е...

Доколку ги имате овие 2 симптоми не паничете: Не сте заразени од коронавирус

Овие денови се пишуваат разни вести околу појавата на нови симптоми на коронавирусот, но...

Австриски научници тестираат лек против корона: Целта е вирусот да не се лепи за ќелиите на организмот

Моментално се тестираат над 200 пациенти Меѓународниот тим на научници кој го вклучуваат...

Зошто коронавирусот кај некои пациенти доведува до посериозни компликации

Зошто некои се позагрозени од другите? Инфектологот Џон Коен, професор емеритус на...

(ВИДЕО) Доктори објавија снимка како изгледаат белите дробови инфицирани со коронавирусот

Еве како изгледаат белите дробови инфицирани со коронавирусот Снимката која ја отсликува...

Коронавирусот кај трудниците – Бебето НЕ може да се зарази во стомакот на мајката

Нема потреба од паника за трудниците, бебињата можат да се заразат исклучиво со директен...

Ново откритие за корона вирусот – Луѓето со оваа крвна група се најзагрозени

Светските медиуми пренесуваат интересни тврдења на кинеските стручњаци, тие открија дека...

Како корона вирусот влијае врз пушачите?

Изминатите неколку недели стручњаците поделија бројни препораки за одбраната од корона...

Докторите и сестрите ве молат само едно: Пораки и фотографии на кои не смееме да останеме рамнодушни

„Ние сме на работа поради вас, вие останете дома поради нас“, им порачал американскиот...

Слатките домашни миленици мачки можат да лечат болести со своето предење

Дали знаете дека мачките го намалуваат ризикот од срцев удар? Окријте и за многу други...

Златни совети од 105- годишниот славен доктор Шигеаки Хинохара

Познатиот доктор допринел многу во начинот на живот на жителите на Јапонија со својата...

Ова е вистинската причина поради која ви е постојано студено

Ви ги откриваме вистинските причини и како да си помогнете Сите познаваме некој на кого...

Опсесивна љубов – како да ја препознаете и да се заштитите

Опсесивната љубов ја следи немоќ на самоконтрола, силна возбуда, страв од загуба, и драма...

Сериозни нешта кои вашиот ДОКТОР никогаш нема да ви ги признае

Без оглед на тоа што се зборува за лекарите, оваа професија е исклучително тешка и физички и...

Најдебелото дете во светот ослабе 99 килограми и се чувствува одлично! (ФОТО)

Арја Пермана е дете од Индонезија кое на 10 годишна возраст имало тежина од 192 килограми....

Без оглед на големината на куќата, осаменоста е иста

Стив Џобс, основачот на Епл, почина на 56-годишна возраст од рак на панкреас и меѓу другото ова...