Таг:, , , , , , , , , , , , ,

Доделување на Оскарите: „Зелена книга“ прогласен за најдобар филм, а еве кои се останатите добитници!

Оскарот за најдонбар филм оваа година му припадна на остварувањето „Зелена книга“, а...

Македонскиот филм „Медена земја“ го освои Санденс

Со победа во три категории, македонскиот филм „Медена земја“ („Honeyland“), во режија на Љубо...

Хипнотизирачки снимки од движењето на облаците низ Големиот Кањон

Природата е неверојатна, а ретко сме сведоци за нејзината убавина со оглед на бетонското...

Автентични фотографии од создавањето на хип-хоп културата во 80-тите години

Брејкденсингот, рапувањето, уличниот стил во 1980тите години во Њу Јорк беа плодна почва за...

Вистинската позадина на Светското првенство во Бразил

Погледнете го овој дански документарец за социјалната цена на Светското првенство во...