Таг:, , , , , , ,

#ИнстаСреќа Идеи како да ја претворите вашата тераса во мала оаза за уживање

Одлични идеи како да ја декорирате вашата тераса и да ја претворите во место во кое ќе...

Специјалист советува: Најважно е да се придржувате до овие ПРАВИЛА и безбедни сте од зараза

Самоизолацијата не е доволна, овие чекори мораат да се почитуваат за да го сочуваме...

Секс-пози за секоја просторија во станот

Долго сте во врска или во брак, а сексот се претвори во рутина? Излезете од спалната соба и...

Како да го изберете вистинското растение за вашиот дом и правилно да се грижите за него

Во миговите кога животниот простор воедно е и наш работен простор, е идеален момент да го...

Совети за дезинфицирање на садовите – Што е потребно да знаете?

Додека ги перете вашите садови со топла вода и детергент, сигурно мислите дека се совршено...

#ИнстаСреќа: Направете го работењето од дома позабавно: Најдобри декорации за работниот простор!

Ако сте и вие од оние кои оваа ситуација ги затекна неподготвени, а од неодамна вашата дневна...

Од дома виртуелно можете да посетите повеќе од 1.200 најпознати светски музеи

Иако можеби за некој е пријатно дома, за други карантинот ги спречува во активности што...

Како да го освежите воздухот во просториите – Едноставни и корисни трикови

Ви донесуваме неколку едноставни совети како до пријатен воздух во домот Стручњаците...

Што треба да знае секој од нас за да го намали ризикот од ширење на коронавирусот во домот

Важни совети за сите домаќинки на кои морате да обрнете внимание Инфекцијата корона вирус...

Природни средства за чистење на домот кои можете да ги направите од состојки кои веќе ги имате

Тие се природни и не се штетни, мирисаат пријатно и го штедат домашниот буџет Многу...

Редовно дезинфицирајте ги овие предмети – Тие се дувло на бактерии

Рачките на вратите во домот, далечинскиот управувач, мобилниот телефон, клучевите,...

Заштитете го вашиот дом од КОРОНА вирусот: 8 предмети во вашиот дом кои треба најчесто да ги дезинфицирате

8-те предмети што ги допираме најчесто во домот – дезинфицирајте ги што е можно почесто!...

Направете сами: 2 природни средства за дезинфекција на воздухот во домот

Вирусот корона опстанува во воздухот дури до 3 часа, покажуваат најновите истражувања. Еве...

Досадно ви е во самоизолација? – Еве што интересно можете да правите

Работа од дома, лежење во кревет со компјутерот по цел ден, минимум час време спиење подолго,...

ОВАА МУЗИKА ЈА СПРЕЧУВА НЕГАТИВНАТА ЕНЕРГИЈА ВО ДОМОТ: Еве како да го исчистите протокот на енергија во вашиот дом

Исчистете го протокот на енергија во вашиот дом со музика и спречете ја негативната...

5 тајни за среќен дом: Како да бидеме задоволни со тоа што го имаме

Не престанувајте да трагате по оние убави честички на среќа кои се неопходни како животна...

(ФОТО) Преслатки мачки во забавни пози кои ќе ви измамат насмевка на лицето

Најслатките домашни миленици секогаш знаат добро да не расположат Мачките имаат единствена...

Овие растенија во вашиот дом ќе донесат здравје: Еве зошто во секој дом треба да ги има!

Кога ќе го прочитате овој текст, ќе сакате во истиот миг да го збогатите вашиот дом со овие...

Ја задржуваат лошата енергија и внесуваат немир во вашиот дом: Овие 20 работи уште денес исфрелете ги од домот!

Старите работи значат и приврзаност кон работите од минатото. Ако не се ослободите од нив на...

Јас ѝ сум партнер на мојата жена, а не гостин кој јаде и спие

Го прашав кога последен пат, откако што завршила со чистењето на домот, перењето на алиштата,...