Таг:, , , , , , , , , , ,

Куче паднало во депресија откако му умрел пријателот – мачка, а еве што му помогнало…

Губењето на долгогодишен пријател е тешко, а таа тага ја чуствуваат и животните. Па така и...

Семејството кое ги изгуби своите 3 деца и дедото на летот MH17 добија принова

Австралискиот пар Ентони Меслин и Марајт Норис, кој ги изгуби своите 3 деца во несреќата на...

Најслатко будење: Кучето Лекси го буди татко и за да одат на прошетка

Од сите будења на кучиња што сме ги виделе, ова е дефинитивно најслаткото и најнежното. Лекси...

Здрави и вкусни лазањи со тиквички

Феноменален начин како да го замаскирате здравиот оброк кој веруваме дека вашите деца ќе го...

Зошто детето не сака да заспие

Многу деца тешко заспиваат навечер, па родителите испробуваат разни методи за да го сменат...

Мебел кој се топи? Да, возможно е!

Радо Киров со колекција мебел кој се топи Бугарскиот скулптор, Радо Киров, кој има огромно...

Дневна доза смеа: Мачки против папагали

Вообичаено е мачките да ги сметаме за лоши, итрици и ловци, особено кога станува збор за...

Кој пее зло не мисли: Кучиња и мачиња кои обожаваат да пеат со луѓето

Животните обично сакаат да прават многу работи со луѓето, да шетаат, да играат, да се галат,...

Како да го исчистите домот од негативна енергија?

Домот не е само место наменет за секојдневни работи како одмарање, готвење, гледање ТВ, туку...

Наредил 3.500 монети на маса: Ќе се воодушевите од она што го направил потоа…

За да направите ваква уникатна маса и да го разубавете својот дом ви требаат некаде околу 35...

Направи сам: Велигденски декорации во домот

Велигден е совршен за “направи сам“ проекти за декорирање на домот кои можете да ги правите...

Направете сами: 10 држачи за накит кои ќе ви го расчистат хаосот

Секоја жена има барем по неколку парчиња накит, а посебните љубители на накит имаат куп...

Пролет во дворот: 12 идеи за креативни вертикални градини

Зеленилото и цвеќињата се нешто кое секогаш дава доза на свежина и позитивност независно...

Мајка создава уметност од храна, рекреирајќи познати луѓе и филмски ликови

Саманта Ли е мајка од Малезија која создава кул оброци за своите деца, а тоа го документира...

Како да го уредите работното катче во домот

Важно е работата да ја извршуваме во среден и функционален простор. Од таа причина ви нудиме...

Деца уловени во смешни ситуации кои ќе ве насмеат до солзи

Родителите често се гордеат со нивните деца, колку се умни и колку брзо го откриваат светот...

Бесценета реакција на кучето кога после две години ќе си ја види газдарицата…

Ова семејство после две години е комплетно. Што мислите, дали после две години кучето ќе си...

Сте виделе ли поголеми мачки од овие?

Расата на мачки меин кун е една од најубавите, а воедно и најголеми мачки. Како возрасни може...

Идеи за штедење на простор во детските соби (мали детски соби)

Мебелот што го штеди просторот е паметно решение за становите со мали димензии, особено кај...

Видео: 5 необични начини како да зготвите јајца

Доколку ви здосадни класичното подготвување на јајца, а сигурно знаете дека со јајца може да...