Таг:, , , , , , , , , , , , , ,

Како мачката може да помогне на деца со аутизам?

Не верувате дека мачките имаат терапевтска моќ? Тула и Ирис ќе ви го покажат тоа со нивната...

Нова наградна игра на ЕВН Македонија

ЕВН повторно одлучи да ја демонстрира својата посветеност и одговорност кон лојалните...

Што се може да направите од палети

 Што се може да направите од палети  Искористете палети за уредување на вашиот дом или...

Среќна приказна: Некои средби се судбински и засекогаш ви го менуваат животот

Еден ден Хина шетајќи во паркот не очекувал дека ќе има една посебна средба која ќе му го...

Имајте постојано свеж зеленчук и билки во домот, со помош на овој производ на ИКЕА

Во ИКЕА може да најдете се за вашиот дом, но оваа фирма е позната по тоа што создава иновации...

Билка која носи среќа и пари во домот

Оваа билка е одлична бидејќи лесно се одржува и не бара посебна нега. Таа освен што се верува...

РОДНОТО МЕСТО НЕ СЕ ЗАБОРАВА

И наеднаш после толку години поминуваш покрај луѓе тотални странци, кои од љубезност ти...

Има четири деца и вежба: Оваа мајка е фитнес инспирацијата која ја чекавте!

Забавно видео од мајка која успеала фитнес рутината да ја прилагоди на животот во...

Мачките го прават секогаш спротивното, еве и доказ за тоа

Логика? Што е тоа?

ФОТО: 26 квадратна куќа која крие неверојатен луксуз

Доколку мислевте дека не е возможен живот во мала куќа, тогаш погледнете каков луксуз содржи...

6 начини како домот да ви мириса прекрасно

Еве како секогаш кога ќе влезете во вашиот дом да ве пречека убава миризба. Има само нешто во...

Детали кои ќе го внесат сонцето во вашиот дом

Жолтата боја е една од најсилните бои во спектарот. Моќните и топли нијанси се многу...

Организирајте го ходникот на интересен начин

Влезниот ходник најчесто е првиот контакт кој посетителите го имаат со нашиот дом, но во...

ПРЕСЛАТКО: Мачка се заљуби во бебето уште пред да се роди и сега не се одвојува од него

Мачката по име Панда, стара две и пол години, развила неверојатно чувство на поврзаност со...

10 куќи во САД кои се како од бајките

Од изолирани куќи во недопрената природа, до неверојатни цветни гради, ова се најубавите...

5 примени на виљушката на кои никогаш не сте се сетиле

Лудиот руски хакер овој пат ни покажува пет примени на виљушката на кои никогаш не сте се...

Изгледа како обична стара куќа, но внатре крие нешто неверојатно!

На северниот брег на Велика Британија се наоѓа една стара, но величенствена куќа, изградена...

Видео: Разберете ја мачката според мрдањето на нејзиниот опаш

Мачката според многумина е многу тешка за разбирање, но тоа не го мислат луѓето кои долги...

Таа ноќ ја прегрнав мама и знаев дека тоа е за последен пат

Таа ноќ внимателно ја подигнав од кревет, се плашев да не и ја допрам раната на грбот, да не...

Што ќе се случи откако ќе го фати топчето? (ВИДЕО)

Понеделник не ни е омилен ден, па затоа доза смеа не е на одмет. Кој знае секогаш да не насмее?...