Таг:, , , , , , , , , ,

Направете сами декорации на торти како од најдобрите слаткари, со помош на овие едноставни трикови

За да направите убава декроација на вашите колачи или торта не треба да се голем експерт,...

ФОТО: Пожарникар спасил 9-месечно бебе, 17 години подоцна повторно се сретнуваат

Пред многу години пожарникарот Мајк Хјуз ја спасил девет месечната Даниела Дејвисон од...

Видео: Запознајте ја мачката Бон Џови која го мрази својот газда

Мачките можат да бидат многу темпераментни. Тие се навидум слатки и мили, но некогаш знаат да...

Видео: Немате отварач? Отворете флаша вино со помош на чевел

Немате отварач, а немаат ни комшиите. Крај на светот? Без грижи, за се има решение. Сте...

Еве зошто никогаш не треба да влегувате дома со чевли

Најчесто пред да влеземе во нашиот дом си ги собуваме чевлите затоа што нашите мајки...

Најголемата вистина: Што всушност им треба на децата?

Еден млад брачен пар влегол во најдобрата продавница за играчки во градот. Мажот и жената...

Видео: Француски булдог се бори со алигатор

Опасната и неизвесна борба помеѓу францускиот булдог и алигаторот е уловена на камера....

5 нешта во домот кои носат не(среќа)

Имате чувство дека постојано ве следи несреќа во животот? Можеби постои решение за тоа....

Видео: Како питбул „јаде“ бебе

Иако питбулите се помалку страшни, сепак многумина нив ги сметаат за животни кои се...

Нека бадниковата вечер донесе мир,љубов,спокојство и здравје во секој дом … Имајте убава празнична вечер со најблиските.

Нека бадниковата вечер донесе мир,љубов,спокојство и здравје во секој дом … Имајте убава...