Таг:, , , , , ,

Зошто спиењето со вашето куче е добро за вас

Предупредувањето да не му дозволуваме на нешто куче да спие во нашиот кревет затоа што е...

Можеш да имаш десет куќи – Но домот е таму каде што е мајката

Мала девојка била прашана каде е нејзиниот дом. „Таму каде што е мојата мајка“, одговорила. ...

Среќата во бракот не е нешто што едноставно се случува

На денот на својата венчавка, славниот холивудски глумец Пол Њуман и напишал писмо на...

Рај за очи, но и за телото: Спални соби од кои застанува здивот! (ФОТО)

Спалната соба е за многумина омилениот дел од животниот простор, а причините за тоа се...

„Драга ќерко, никогаш немој да го трпиш ова..“

„Ти си најважната личност во твојот живот!“ „Да душо, знам дека мислиш дека сум стара. И јас...

Мачката го штити вашиот дом од негативна енергија

Спротивно од она што некои луѓе го мислат, мачката е животно со позитивна аура Мачката го...

Направи сам: Украсни шолји со лак за нокти

Овие уникатни шолји со мермерни шари можете да ги направите и самите – потребно ви е само...

#ИнстаСреќа: Најубавиот ентериер на Инстаграм: Оваа бохо куќа е вистински сон

Ова е најубавата бохо куќа на Инстаграм – дом како прекрасна оаза за релаксација и...

Мал трик: Еве како да направите вашите собни цвеќиња да цветаат преку цела година!

Дали вашето цвеќе цветаше додека беше во цвеќарницата, а кога го донесовте дома – ништо?...

Направи сам: Украсни свеќи за Денот на вљубените

Денот на вљубените е одлична прилика да направите некои прекрасни декорации како овие свеќи...

Направи сам: Украсен венец за Денот на вљубените

Еве како можете да направите прекрасно венче за Денот на вљубените. За изработка на овој...

Направи сам: Миризливи шишарки

Ако сте сочувале неколку шишарки кои сте ги собрале минатата есен, ние ви откриваме начин...

Направи сам: Саксии од рециклирани палети

Овие саксии за цвеќиња можете да ги направите од рециклирани дрвени палети. Се прават лесно...

Фенг Шуи: Внимавајте на прегорените светилки

Секоја неактивна работа во вашиот дом значи дека нешто не работи како што треба во вашиот...

Најпознатите фрази на нашите мајки

„Имаш ли ти куќа?“, „Памет во главата..“, „Ќе го добиеш твоето кога ќе стигнеме дома!“ Овие...

Привлекува успех, здравје и благосостојба: Кога ќе го внесете овој предмет во куќата, среќата конечно ќе затропа на вашата врата!

Експертите на Фенг Шуи тврдат дека секој треба да го има овој предмет во својот дом Милиони...

Направи сам: Модерна кафе масичка

Ако ви е потребна масичка за дневната соба која може да ви послужи и како наткасна во...

Дали го знаете најважното правило на Фенг Шуи?

Дали сакате да се чувствувате убаво во домот? Дали сакате хармонија, среќа, здравје и можно...

5 начини секогаш убаво да мириса вашиот дома

Заборавете на вештачките освежувачи на воздухот и миризливите свеќи. Постојат различни...

Овие 5 фенг шуи предмети ќе ви донесат среќа во 2020 година

Сигурно ги имате сите овие работи во вашиот дом, но веројатно не сте знаеле дека според...