Таг:, , , , , , , , , , , ,

„Мамо ти се извинувам за се“ – емотивни пораки на една ќерка до својата мајка

Да се биде мајка претставува нераскинлив завет на љубов, а ова писмо ќе ве потсети кои...

Односот помеѓу таткото и ќерката подоцна влијае врз нејзините љубовни избори

Најголемата слабост на еден татко е неговата мала принцеза Во текот на животот градиме...

Докажано е – оваа боја најмногу нè опушта: Еве која нијанса треба секогаш да ја имате во вашиот дом

Ако ја имате оваа боја во вашиот дом, ќе бидете порелаксирани и посмирени! Дали претпочитате...

Совети за родителите: Реченици кои НИКОГАШ не смеете да му ги кажете на вашето дете

Иако се чести, тие се многу погрешни Ако често сме студени и лути кон нашите деца, голема е...

Тетката е најдобрата пријателка и дар од Бога

Мајката е мајка, но тетката е нешто посебно! Првата голема улога на тетката почнува од оној...

Науката вели – оној кој има сестра е подобра и пољубезна личност

Најскапоценото нешто – сестра! Во еден миг се расправате околу нејзините чевли, а веќе во...

Откријте што значат боите кои вашето дете ги избира да ги бои цртежите

Стручњаците кажуваат дека изборот на бои кој доминира на детските цртежи, може многу да...

Што да правите ако вашиот сопруг е „мамин син“

За почеток, ова не е толку лошо. Ако мажот е близок со својата мајка, тој ги почитува сите жени...

Која завршува „војната“ помеѓу мајките и ќерките?

Поради хормоните кои лудуваат на преминот од детството во зрелоста, девојките секојдневно...

Лекции за ЉУБОВТА кои една ќерка може да ги научи само од својата мајка

Мајките имаат повеќе искуство и мудрост кои треба да им ги пренесат на своите ќерки со цел...

ДРАГИ ТАТКОВЦИ – бидете херои на вашето дете, потпора и столб на семејството

„Да те мачка со крема кога ќе добиеш сипаници, да те учи да пливаш и да не ги враќа помошните...

Познатиот руски психолог откри 10 сурови ВИСТИНИ кои слабите нема да ги прифатат

Рускиот психолот Михаил Лабковски преку 30 години работи во пракса, а на широката јавност му...

Бонтон за најмалите: Убави манири на кои секој родител треба да го научи своето дете

Ако вашето дете во раното детство ги научи основните однесувања од овој текст, подоцна ќе...

Бесценети животни нешта на кои ќе ја научам мојата ЌЕРЌА

Затоа што таа е девојка која ќе го покори светот! 1.Чоколадата само привремено ќе те...

Нешта кои татковците ги учат кога имаат СИЛНА ќерка

Татковците учат од ќерките лекции вредни живот! Таткото учи како да слуша „Научив да ја...

Урнебесни ситуации кои докажуваат дека децата навистина можат да заспијат било каде

Децата се мали динамични суштества полни со енергија. Можат со часови да трчаат низ дома и да...

Експертите тврдат: Обврската која често ја избегнувате го зголемува хормонот за среќа!

Чистењето куќа е всушност задоволство, иако можеби на многумина не им изгледа така. На тие...

ПРЕУБАВ АПАРТМАН ВО МИНХЕН ОД 45 КВАДРАТИ: Прекрасен ентериер во кремови и кафеави нијанси

Кремови и кафеави нијанси, удобни перничиња на подот и необични детали го прават овој...

Како да се ослободите засекогаш од мравките во домот?

Мравките се инсекти кои секако заслужуваат внимание: тие се интелигентни, живеат речиси...

Кога вашето куче ќе ја навали главата, значи дека внимателно ве слуша?

Стручњаците тврдат дека кога вашиот миленик ќе ја навали главата настрана, внимателно го...