Таг:, , , , , ,

Фотографии кои ќе ве насмеат: Како го поминуваат времето во карантин луѓето ширум светот?

Овој фотограф со помош на дрон ги фотографирал луѓето кои се во карантин во своите домови на...

Нема изговори … Останете дома! (Фото)

Арбнора Мемети е професионална фоторепортерка која го привлече вниманието на целата...

#СедиДома и слушај македонска музика со Марија Спасовска! (ВИДЕО)

Времето поминато во карантин може да го искористите за многу активности и да ги завршите...

Слушаме препораки и вежбаме од дома со PowerHouse Pilates! (ВИДЕО)

Поради новонастанатата ситуација со коронавирусот и сѐ со цел што поголема заштита и побргу...

Топ 10 филмови идеални за дождливо попладне

Има ли нешто подобро од гледањето добри филмови со драга личност? Уште ако надвор паѓа оној...

Омилени активности со кои совршено одговара нарачана храна

Без разлика на тоа каква професија имате, сигурно го цените вашето слободно време и сакате...

Тамара и тимот се вратија дома: Гордите фанови ги пречекаа на аеродром! (ФОТО)

Тамара Тодевска заедно со целиот тим влеравечер се вратија дома. На скопскиот аеродром ја...

Размислете уште еднаш пред да влезете во домот со чевли!

На многу од нас им се случило барем еднаш да влезат во домот со чевли. Во тој момент мислиме...

Отсега може да уживате и во караоке верзијата на „Дома“ на YouTube каналот на Марија Спасовска

Неодамна заврши овогодинешното издание на Детската Евровизија каде што нашата...

Куче или мачка? Дознајте кое милениче повеќе ќе ви одговара!

Изборот на милениче е забавна, но и одговорна задача. Со цел да ви помогнеме да изберете, ви...

На 16. и 17. ноември, Марија Спасовска ќе ја пее евровизиската песна „Дома“ на сцената на Македонска филхармонија

Марија Спасовска ќе ја пее евровизиската песна ,,Дома” на сцената на Македонската...

Средство за чистење што го имаме дома, а целосно го игнорираме

Се работи за жешка вода која често ја занемаруваме, но високите температури и течните...

„Дома“ на Марија Спасовска меѓу најпопуларните песни на изборот на детска Евровизија

На официјалниот канал на детска Евровизија од вчера се наоѓа и евровизиската песна на...

Ова е видео записот на песната со која Марија Спасовска ќе ја претставува Македонија на детската Евровизија

Песната „Дома“ во изведба на Марија Спасовска со која Македонија ќе се претстави на...

Не се чуваат тука: Сигурно и вие ја правите оваа грешка со јајцата дома

Иако поголемиот број ладилници во вратите поседуваат дел наменет за чување јајца,...

6 апликации кои се најдобри за вежбање дома

Изговорите за избегнување на тренинг секогаш лесно се наоѓаат, но со присутноста на...

Завршуваат женските празници: Денеска е Света Петка Трнова- постои едно верување кое треба да се почитува

Во православниот календар постојат три личности со исто име Света Параскева – Петка, поради...

Сакате ТОЈ да дотрча дома? Еве што треба, а што не треба да правите

Секоја година голем број вљубени двојки во Македонија одлучуваат да се венчаат. Како дел од...

Совети за секоја вредна жена

Kога ќе завршите со работа и ќе дојдете дома, сè што се случувало на Вашето работно место...

Еве зошто никогаш не треба да влегувате дома со чевли

Најчесто пред да влеземе во нашиот дом си ги собуваме чевлите затоа што нашите мајки...