Таг:, , , , , , ,

Брашно – Дали го чувате правилно и како да спречите да се расипе

Сите видови брашно со тек на време се расипуваат, но привлекуваат и непосакувани инстекти...

Бебешка пудра – Супер продукт кој ќе ви помогне и кога најмалку се надевате

Сите намени на бебешката пудра. Чисти флеки, отстранува непријатни мириси и што уште не.....

Користењето на овие нешта во домот е ТОКСИЧНО доколку не ги користите правилно

Наизглед секојдневните ситници можат да станат вистински извор на токсини во вашиот дом...

На која температура треба да ги перете алиштата во машина за перење за да ги убиете бактериите?

Британските стручњаци го дадоа својот одговор Бидејќи облеката е една од главните...

Совети за дезинфицирање на садовите – Што е потребно да знаете?

Додека ги перете вашите садови со топла вода и детергент, сигурно мислите дека се совршено...

Еднаквоста се учи преку дела: Училиште во Шпанија ги учи момчињата да извршуваат „домаќински“ работи!

Училиштето Монтекастело во Виго, Шпанија минатата година објави дека ќе воведе часови по...

Природно и ефикасно: Најевтини трикови кои ќе ги истераат мравките од вашиот дом

Не го прскајте повеќе вашиот дом со отрови, обидете се да се ослободите од мравките на...

Генијални трикови за кои ви е потребна само пластична фолија

Самолепливата фолија е корисна за многу нешта, а не само за замотување на храна. Таа може да...

Подобрете ги вашите финансии преку следење на овие совети

Живеењето во свет каде што постојано тежнееме кон нешто за кое не сме во потполност сигурни...

Апарати за домаќинство трансформирани со колоритни дезени од Долче и Габана

Во соработка со Dolce & Gabbana апаратите на Smeg добиваат ново лице. Зарем не ни здодеаа на сите...

Колку често треба да ги перете фармерките?

Колку често треба да ги перете фармерките е често дискутирана тема, а за која ќе наидете на...

Генијални трикови за отстранување на сите дамки

Ужасните моменти кога ќе го извалкате омилениот фустан со мастило или пак кога на белиот...

Необична примена на пластичната фолија во домаќинството, која ќе ви го олесни животот

Трикови за полесна организација во домаќинството се секогаш добредојдени, како и овие...

Зошто хималајската сол треба да се најде во секој дом?

Единствената структура на кристалите, како и богатството со минерали и елементи исти како...

Во Франција, патишта од соларни панели

Издржливите соларни патишта стануваат реалност, а во блиска иднина, можеби и ти ќе можеш да...