Таг:, , , , , , ,

Мачката го штити вашиот дом од негативна енергија

Спротивно од она што некои луѓе го мислат, мачката е животно со позитивна аура Мачката го...

Интересно истражување за спиење со мачки и кучиња

Доколку можеби се сомневате, сега е и емпириски потврдено: кучето е исто така најдобриот...

Може ли вашето куче да добие изгореници од сонцето?

Дали вашите миленици се безбедни од УВ зраците? Не, сонцето за жал не ги поштедува и нив. Дури...

Ова куче секое утро го буди сопственикот (ВИДЕО)

Сите оние кои чуваат домашно милениче знаат дека многу од нивните навики ќе бидат променети,...

Запознајте ја Мари, најзлобното куче досега видено (ВИДЕО)

Можеби доколку би го почувствувале она низ што поминувал овој човек, тогаш не би ни било во...

Мачки кои си тераат по свое и ич не им е гајле што мислат луѓето (ФОТО)

Мачките дефинитивно живеат најдобар живот, си прават што сакаат, а ич не им е гајле што...

Најстарата мачка на светот има рекордни 26 години

Со 26 гоидини (121 во човечки години) оваа мачка од Систерс, Орегон го држи Гинисовиот рекорт за...

ФОТО: Секси момци и нивните двојници, мачките

Две работи кои интеренетот ги обожава се мачки и секси мажи. Сега замислете некој да се...