Таг:, , , , , , , , ,

Прва помош против подочници – Супер ефикасен домашен третман

Ја намалува отеченоста и ја стимулира циркулацијата на крвта Доколку ве мачат темни кругови...

Едноставен начин за прекривање на белите влакна – Третман со две природни состојки

Овој проблем може да се реши на доста едноставен начин и тоа без хемикалии Многу жени кои се...

Италијанска тајна за убавина од единствената Софија Лорен

Софија Лорен ја откри нејзината тајна за убавина, таа го користи овој домашен третман од...

ЛАВАНДА – Билка која помага при опаѓањето на косата и дава бујност и волумен

За што и да се работи, губењето на косата може да се спречи или драстично да се намали по...

Ефикасна метода од 3 чекори со која ќе ги отстраните митесерите

Чекор по чекор ви ја споделуваме новата ефикасна метода како да ги остраните митесерите и да...

Двократно чистење на лицето – Метода која ќе го замени козметичкиот третман за време на изоалција

Најважниот чекор во негата на кожата секако е чистењето. Доколку не го правите тоа правилно,...

(ВИДЕО) Домашен спа центар: Како сами да направите педикир?

Одлични совети како да ги негувате вашите стапала во вашиот дом, постапката е многу...

Природен тоник кој ги бриши трагите од умор на лицето

Првиот чекор против борбата на уморно лице е сонот. Но постои уште еден трик кој може да ви...

Природна маска за трепки – За волумен и растење

Зошто да ставате вештачки трепки кога можете да направите вашите да изгледаат прекрасни,...

Жените ја обожаваат: Маска од смокви за чиста кожа!

Смоквата е неизоставна од козметичката индустрија, затоа што е богата со витамин Ц и Б, како...