Таг:, , , , , , ,

Зошто мачките ја менуваат бојата на својот нос – Дали тоа треба да ве загрижи?

Бојата на носето на мачките понекогаш е светлорозева а понекогаш станува темнорозева...

#ИнстаСреќа Ова мачорот Потер – Тој живее како крал а неговите сопственици се неговите поданици

Овој сладок мачор обожава да спие во лавабото и да фаќа муви и комарци, освен тоа неговиот...

#ИнстаСреќа Ви го претставуваме Куки – Преслаткото кученце кое е голем спанко

Покрај јадењето и играњето, најомилената активност на Куки е спиењето и галењето додека...

#ИнстаСреќа Запознајте го Мушу – Преслаткото минијатурно кученце кое обожава да се сонча

Ви го претставуваме овој минијатурен, црвен јазовчар по име Мушу кој ќе ве освои со својот...

(ФОТО) Ова е врвот на слаткоста – Преслатки црни мачиња кои ќе дефинитивно ги сопираат сите суеверија

Со векови генерално постои верување дека црните мачки носат несреќа – Но тоа е само мит, а...

(ФОТО) Ќе се растопите – Фотографии од мачки кои ќе ви го поправат расположението

Цврсто веруваме дека најдобриот начин добриот ден да го претворите во совршен е да поминете...

(ФОТО) Запознајте ја Ерис – Слатката борзои која има најдолга уста на светот

Ерис припаѓа на руската раса на куче наречена борзои, а се издвојува по една доста...

#ИнстаСреќа: Вака изгледа среќата – 3 пудлици имаат неизмерна љубов со најмалите во семејството

Домашните миленици ни го збогатуваат животот и не прават посреќни луѓе. Без нив нашиот живот...

Преслатката верверичка Пенелопе е домашен миленик кој ќе ве освои со своите акробации

Верверичката Пенелопе е вистинска Инстаграм ѕвезда. Таа продолжува да освојува овожаватели...

Како домашните миленичиња го подобруваат животот во изолација

Домашните миленичиња го подобруваат животот, и тоа е факт. Тие оваа придобивка им ја даваат...

#ИнстаСреќа: Запознајте го Милкшејк – слаткото албино куче со розово крзно кое е вистинска Инстаграм ѕвезда

Ова е ретка врста на мопс за која се верува дека ги има помалку од 100 во целиот свет. Милкшејк...

Како да му пружите забава на вашето куче во затворен простор?

Моменталната ситуација не погодува сите, а особено нашите миленици кои со нетрпение...

НИКАКО не ги прскате вашите миленици со дезинфекциони средства – Топла вода и сапун се сосема доволни

Многумина овие денови прашуваат дали може да се заразат со корона вирус од своите домашни...

Дали кучињата можат да се инфицираат и да пренесуваат коронавирус?

Сè уште не знаеме многу за новиот вирус Корона или КОВИД-19. Болеста предизвикува кај луѓето...

Кучињата и мачките не можат да го пренесат корона вирусот

Вашите домашни миленици се безбедни Кучињата и мачките не можат да го пренесат корона...

(ФОТО) Преслатки мачки во забавни пози кои ќе ви измамат насмевка на лицето

Најслатките домашни миленици секогаш знаат добро да не расположат Мачките имаат единствена...

Зошто спиењето со вашето куче е добро за вас

Предупредувањето да не му дозволуваме на нешто куче да спие во нашиот кревет затоа што е...

Неколку начини на кои домашните миленици ни го разубавуваат животот

Домашниот миленик секако ќе го збогати и исполни вашето секојдневие, можеби е време да си...

(ФОТО) Запознајте ја мачката Суки – Таа е најслатката авантуристка

Откријте ги сите авантури на оваа преслатка мачка Бенгалската мачка Суки живее со своето...

5 причини поради кои домашното милениче – мачка не прави здрави

Луѓето и мачињата имаат посебно пријателство Според најновите научни истражувања, овие...