Таг:, , , , , , , ,

Дали индустријата за убавина ќе се промени по пандемијата?

Додека траеја рестриктивните мерки поради пандемијата, затворени беа сите салони за...

Ефективни домашни третмани за плускавци на нозете

Доколку имате проблем со плускавци, овие домашни третмани даваат ефективни резултати во...

Домашен спа центар – Рецепт за пилинг за тело од лаванда

Негувајте се во домашни услови Бидејќи спа центрите се затворени, тоа не значи дека морате...

Домашна маска за кожа од магдонос која ги бриши подочниците и брчките за миг

Оваа неверојатно здрава билка може да направи чуда за вашата кожа Доколку имате...

(ФОТО) Сам свој мајстор – Урнебесни фотографии од салон за убавина во домашни услови

Карантинот ги натера многумина да практикуваат третмани за убавина и изглед во домашни...

Јаболков оцет за сјајна и здрава коса

Јаболковиот оцет има бројни придобивки, а особено е делотворен при негата на косата Можеби...

Корисни совети за нега на кожата во зима

Поради студот кој владее надвор и сувиот топол воздух во просториите, кожата е изложена на...

Јапонска тајна за убавина со чија помош ќе изгледате 10 години помладо

Жените од Јапонија се едни од најдобрите примери за вечна младоликост и убавина Една од...

Природно решение за холестеролот со домашно приготвен напиток

Еве како да го намалите ризикот од здравствени тегоби Причината за настанувањето на лошиот...

За мека и блескава кожа: Како да припремите релаксирачка купка?

Почувствувајте се како да сте во спа центар и тоа во својот дом со помош на состојките од...

(ВИДЕО) Совети од дерматолог како да се ослободите од митесерите во три чекори

Поголемиот дел од жените имаат проблем со митесерите на носот и користат разни скапи...

Јапонски третман за коса кој девојките го обожаваат

Поголемиот дел од жените користат разни сретства за нега и растење на косата, но на крајот се...