Таг:, , , , , , , ,

Пејачот Ѓоко Јовиќ извадил куфер сред свирка за да собере пари за операцијата на Ирена

Пејачот Ѓоко Јовиќ даде пример кој се надеваме во иднина ќе го практикуваат и многу други...

Битолска млекара со голема донација го одбележа Светскиот ден на млекото: Повеќе од 200 загрозени семејства добија пакети Битолско млеко

Во пресрет на Светскиот ден на млекото, кој секоја година се одбележува на 1 јуни, Битолска...

Со срце за Цаци: Да донираме сите Цаци да го победи ракот!

Цаци минатата есен почувствувала неочекувани симптоми на тешкотија во десната страна на...

Зоолошка градина Скопје со уште една донација за Домот за деца без родители „11 Октомври“

Зоолошка градина Скопје постојано ја покажува грижата за децата преку хумани гестови,...

ЗА НАШИТЕ ДЕЦА – Помогнете малата Ивана Петреска да го спаси видот!

Ивана е 8 годишно дете која има општа дијагноза – Uvelitis. 2 години е лечена каj нас, но болеста...

ДИГИТАЛНА ТРАНСФОРМАЦИЈА ВО ФУНКЦИЈА НА ПОДОБАР СВЕТ: ИКТ СЕКТОРОТ СО ДОНАЦИЈА НА СВЕТСКИОТ ДЕН НА ХРАНАТА

Стопанска комора за информатички и комуникациски технологии (МАСИТ) го одбележува...

ЗА МАЛАТА МИХАЕЛА – ПОМОГНЕТЕ СО МАЛА ДОНАЦИЈА ЗА ЕДЕН СРЕЌЕН ДЕТСКИ ЖИВОТ!

Да помогнеме на малата Михаела со мала донација да изврши успешен третман да може сама да...

Зоолошка градина Скопје со донација за Домот за деца без родители “11 октомври“

 Зоолошка градина Скопје денеска донираше три телевизори на Домот за деца без родители „11...

Ксенија Николова #НаправиПовеќе донирајќи облека во Копче

Една од најважните лекции која треба да ja научиме во животот е да работиме сите заедно за...

Да бидеме хумани: На ова момче му е потребна наша помош повторно да гледа!

На момчето кое деновиве можете да го забележите пред ТЦ Бисер, му е потребна наша помош за да...

Селена Гомез јавно проговори за нејзината трансплантација на бубрег

Светската музичка ѕвезда Селена Гомез јавно говореше за нејзините здравствени проблеми,...

Дознајте како денес да ја донирате вишокот храна од новогодишната ноќ за бездомниците

Здружението на граѓани „Љубезност“ ги повикува сите хумани луѓе, на кои ќе им остане вишок...

Да му помогнеме на 23 годишниот Влатко Мицкоски да се избори со тешката болест!

Влатко Мицкоски е 23 годишно момче, кој во своите млади години е соочен со навистина тежок и...

Барање за донации за танцовата група со Даунов синдром

Танцoвата група сo Даунoв Синдрoм oд студиoтo Данцерс Унитед МК, пo три гoдишнo активнo тренирање...

 Фондацијата на кошаркарот Владе Дивац со донации за поплавите во Скопје

Големата поплава која во саботата го зафати Скопје и околината одзеде многу животи, а на...

Даниел Кајмаковски ја донесе донацијата на Александар и Мартина во Куманово

Многу ми е мило што можев да го запознаам семејството Додевски, емоциите се многу силни и...

Ecosia е пребарувач кој засадува по едно дрвце со секој ваш клик

Ecosia е интернет пребарувач, кој е алтернатива на Google, со единствена разлика што донира...

Кога една мајка ќе ја сретне жената во која чука донираното срце на нејзината ќерка

Едно од најтрогателните видеа кои се некогаш снимени. Тајлор Сторч загинала во несреќа на...

Да не се повтори судбината на Тамара. Помош за Мартина додека не е предоцна.

Веќе со месеци се бориме исто како Тамара да се соберат средства за операција на р’бетен...

Видео: На овој бездомник му се случи нешто магично!

Сакате да му помогнете на некој бездомник? Да му пријдете и да му го искинете знакот со кој...