Таг:, , , , , , , , , , , ,

Не разголувај ја својата душа пред непознати луѓе

Не секој е вреден да го види тој сокриен дел од тебе, не секој смее да ја допре до неа, нечии...

Давајќи им ја премногу на оние кои не ја заслужуваат, си должиш себеси – љубов!

Си должиш љубов себеси, си му ја дал на оние кои воопшто не ја заслужуваат. Си должиш време...

Најтешко е да се изговорат најважните нешта – Затоа што тие имаат моќ да променат сè

Но што е сето тоа наспроти ризикот и една мала ронка надеж дека можеби следниот пат ќе биде...

Секој може да го пополни вашето време – Но не може секој да го пополни вашето срце

Секој може да го пополни вашето време со својата присутност, но тоа не значи дека ќе може да...

Престани да се потпираш на другите – Твојот успех зависи само од тебе!

Ти си твојот најголем пријател на патот до успехот! Многу е подобро да го направиш сам она...

Чувајте ги луѓето кои ви значат, животот не дава секогаш втора шанса

Чувајте ги луѓето кои ги сакате, немојте да ги изгубите поради бесмислени нешта. Немојте да...

Не е важно што имаш, важно е што донесуваш во животите на другите

Не е важно што имаш, важно е какво чувство будиш кај другите. Не е важно колку имаш на својата...

Човек треба добро да внимава кого го пушта во својот живот

Личностите на кои им дозволува пристап во најдлабоките предели ќе ја одредат не само...

Бирај ме мене, секој ден, или пушти ме засекогаш

Не сум личност која би била со тебе ако ти сум само опција. Јас сум приоритет. Не избор, туку...

Најлошото што можеш да го направиш е да го потрошиш животот на погрешни луѓе

Внимавајте со кого сте и кому му го давате своето време и вашите денови! Го прашале некој...

Лажни пријателства и глума – НЕ благодарам!

Ги има многу такви кои глумат дека се со нас и во добро и во зло, но многу брзо го откриваат...

Само кога постои искреност, односот помеѓу двајца луѓе може да успее

Со тоа што ги пуштате луѓето во вашиот живот, се изложувате на ризик во кој можете да ги...

Кога човекот ќе го изневерат, повредат, излажат и остават

Знаеш ли што останува од човекот кога сите ќе го изневерат, излажат и повредат? Останува само...

Хороскопски знаци кои најдобро умеат да чуваат тајни

Нив можете да им се доверите Кога некому ќе му се довериме, очекуваме дека нашата тајна е...

Само вистинскиот пријател би ги направил овие нешта за вас

Овие 6 нешта покажуваат кој е ваш вистински пријател Колку пријатели имате? Кои од нив се...

„Мамо ти се извинувам за се“ – емотивни пораки на една ќерка до својата мајка

Да се биде мајка претставува нераскинлив завет на љубов, а ова писмо ќе ве потсети кои...

Залудна е љубовта ако го немате ова: Клучот на трајната врска и бракот!

Односите многу брзо можат да се претворат во ноќна мора и да станат нездрави и токсични...

Ќе ве издадат додека да трепнете – луѓето со овие особини никако не се добри пријатели

„Односот без доверба е како автомобил без бензин. Можете да останете во него колку сакате,...

6 работи што треба да ги запомните ако сте за заљубени и имате проблеми со посветеноста

Ако штотуку сте минале низ ужасна разделба или никогаш не сте биле во долга врска,...

Како да знаете дека е вистинско време да се стави крај на врската?

Понекогаш, дури и кога ќе сфатиме дека на врската и е дојден крајот, се лажеме себе си дека...