Таг:, , , , , ,

Драган Вучиќ е автор на познатите композиции „Свирете ја Зајди, зајди“, „Ангели ме носат“, „Кажи ѕвездо“

Утрово, на Инфективната клиника во Скопје почина познатиот инструменталист, композитор,...

Познатите личности се збогуваа со Драган Вучиќ: „И не е случајно што заминуваш на ист ден со Гоце Делчев, Васка Илиева, Тито… Почивај во мир драг пријателе„

Оние кои имаа можност да го запознаат подобро Драган Вучиќ, велат дека тој бил великодушен...

Почина познатиот македонски водител и автор на многу емисии, Драган Вучиќ

Утринава, на Инфективната клиника во Скопје почина познатиот македонски музичар,...

Не знаеш кој кого… Драган Вучиќ гледачот или е обратно: Како се вика братот на сопругата? (ВИДЕО)

Фолк пејачот Драган Вучиќ е македонска водителска „легенда“! Повеќе од 25 години е на ТВ...

ВИДЕО: Драган Вучиќ ќе биде новиот претседател на Р. Македонија – еве како ќе владее

Пред 10 години никој не би претпоставил дека Доналд Трамп ќе биде претседател на САД. Сега,...

Вакво нешто може да се види само кај Драган Вучиќ во емисија (видео)

Вакво нешто може да се види само кај Драган Вучиќ во емисија. Погледнете ги овие две девојки...

„Спиеш ли мирно машки роду“?!Македонки растурија во асоцијација на погодување на имињата на светските фудбалери!(видео)

Видеото кое како вирус се прошири на социјалната мрежа Фејсбук ќе ве остави без зборови, но...

Видео од „Среќни луѓе“ Главен град на Црна Гора е Монтенегро?

Кој е главниот град на Црна Гора, прашува Драган Вучиќ Попладневното гејм шоу на Драган...

ВИДЕО: Иии да ти иб*м мајката

Во секоја емисија на квизот на Драган Вучиќ има по некоја анегдота, но момциве претераа со...

ВИДЕО: Нов бисер во квизот на Драган Вучиќ

Овој натпреварувачки пар имаше проблем со зборот „хомосексуалец“ во играта „Читај ми од...

Натпреварувачка “збесна“ во квизот на Драган Вучиќ

Од пред извесен период на Канал 5 почна да се емитува новиот квиз на Драган Вучиуќ насловен...

Видео: Тешко е да се препознае – Мартија со стомачен танц

Нашата Пинкова ѕвездичка во емисијата на Вучиќ Македонската учесничка и фаворит за победа...