Таг:, , , , , , , ,

Никој не зборува за ова: Дали знаете кои се добрите страни на стресот?

За стресот постојано се зборува во негативен контекст, но тој има и добра страна, за кое...

Мудри мисли од Карл Јунг кои ќе ви ја поттикнат самодовербата!

Најзначајното нешто за филозофот Карл Јунг беше дека тој бил интензивен мислител. Пред да...

Најдобри совети за убавина од легендарната Одри Хепберн!

За атрактивни усни зборувајте љубезно. За убави очи, гледајте го доброто во луѓето. За добра...

Ова е единствениот град во кој живеат само вегетаријанци!

Забранета е продажбата на јајца и месо, како и убивањето животни. Палитана е мал град во...

Каде што има љубов, има живот! За љубовта рекле…

Љубовта е магично чувство кое не прави среќни и исполнети. За љубовта зборувале многумина, а...

„Единствено е важно колку добро одите по оган“: 10 совети за совршен живот од Чарлс Буковски!

Чарлс Буковски е еден од најпознатите писатели од минатиот век, чии изреки се едни од...

Мудри мисли за човекот кои треба да ги прочитате!

Во продолжение можете да прочитате мудри мисли за човекот кои ќе ве натераат да размислите,...

Трансформирајте го духот и телото, вежбајте јога во PowerHouse Pilates!

Хармонијата на телото, психата и душата е основната суштина на јогата. Преку неа се...

Знаете ли која е бојата на вашата аура и што кажува за вашата личност?

Сигурно многу пати сте слушнале за поимот “аура“, сте се запрашале како да ја видите и што...

Изберете ја пеперутката која најмногу ви се допаѓа и откријте што кажува тоа за вас!

Пеперутките се древни и прекрасни симболи. Тие ја симболизираат душата, вечниот живот и...

Се чувствувате изгубено во животот? Не сте единствени, ова се најчестите причини

Мали парчиња од нашата душа се обидуваат да ни побегнат со тоа што сė повеќе ги игнорираме...

Овие 4 хороскопски знаци кои ќе останат без партнер ова лето

Никогаш не знаеш какви изненадувања ќе ти понесе секој нареден месец. Правиш планови, но...

ПРОВЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (12 – 18 МАРТ, 2018)

Овен На работното место ќе има сè повеќе случувања. Не само на тема работни задачи, туку ќе се...

ВИКЕНД ХОРОСКОП (27 – 28 ЈАНУАРИ, 2018)

Овен  Можеби ќе имате некои проблеми и тоа во вид на некоја повреда, операција, средби со...

Три хороскопски знаци кои ќе ја најдат сродната душа до крајот на 2017

Последниве два месеци од 2017 за поголем дел од хороскопските знаци нема да бидат воопшто...

Како се однесува вљубен маж кога ќе ја пронајде жената на својот живот

Колку и да ви се чини дека понекогаш мажите се себични и бесчувствителни, љубовта е магија...

Конечно ќе им се насмее среќата: Во ноември и пари и љубов само за еден знак!

Во ноември, многу убави работи ќе им се случат на претставниците на хороскопскиот знак...

Според хороскоп: Кога е вистинско време за брак?

Во најдобар случај, бракот е заедница која трае целиот животен век. Затоа, потребно е да...

Најдобрите луѓе меѓу хороскопските знаци

Некои луѓе едноставно имаат добра душа. Добрината за нив е природна, нивната позитивна и...

На овие три хороскопски знаци летово ќе им се исполнат сите љубовни желби!

Астролозите велат дека сродната душа на овие три хороскопски значи ги чека тука некаде...