Таг:, , , , , , , ,

Тимур со солзи во очи: Бевме како мртви кога Сергеј ни рече дека си оди

Еден од најзаслужните ракометари што РК Вардар со години е на врвот на македонскиот ракомет,...

Грендмастер Флеш: Александар Македонски ми е идол

Добитникот на Полар наградата за 2019 година и член на Куќата на славните во рокенрол,...

Зошто Владо Јаневски заминал од свадбата на Каролина?

Во емисијата „Еден на Еден“ Владо Јаневски откри анегдота, која ретко кој ја знаеше досега....

Сања Ристиќ после 24 години повторно го отпеа детскиот евергрин „Ех тој Тоше“

Сања Ристиќ заедно со Евгенија, Елеонора, Ирена, Наталија ги отпеаа повторно детските...

ВИДЕО: Дали ова е Спасе од „Еден на Еден“?

Во недела во 20:30 часот на „Телма“, публиката ќе го запознае тимот на Еден на Еден, поточно...

Ќе се изненадите: Кое е момчето на Јана Бурческа?

И оваа сабота ве очекува одлично издание на најгледаното ток-шоу во земјава, „Еден на еден“....

Владо Јаневски: Повеќе не одам на оргии!

Најгледаното ток-шоу во Македонија, „Еден на Еден“ по цели 15 години телевизиска пауза за...

ВИДЕО: Џамбазов скрши шише од глава за крај на емисијата која ќе се памети!

Во саботата на Телма имавте прилика да го погледнете второто продолжение од специјалното...

ВИДЕО: Конечно долго најавуваниот дуел на Груевски и Заев

Кога веќе нема да бидеме удостоени со политички дуел на лидерите на двете најголеми...

ЕДЕН НА ЕДЕН: Жељко Јоксимовиќ открива приватни детали за Тоше, сопругата и многу повеќе

Во стандардното време од 19:15 часот на телевизија Телма, оваа сабота ќе ја гледате втората...

ЖАРЕ И ЅВЕЗДИТЕ: Слушнете ја „Еден на Еден“ химната

Не е ни Ефтов Васко, не е новинар ко Таско, сите го знаат Жаре тој шлакнатица. „Еден на еден“...

Конечно – Жаре и Еден на Еден се враќаат на екраните!

На големо задоволство на публиката пред малите екрани, оваа сабота во 19:15 часот на...

Кој го шиша Жаре?

  Жаре не е бербер, па затоа мора да најмува луѓе што ќе го шишаат по потреба. Еве како се...

Оваа сабота, крај за Жаре и Еден на Еден

Жаре и екипата на најпопуларното македонско ток шоу Еден на Еден одат на заслужена пауза. Во...

Борко Ристовски во 1на1 без влакна на јазикот – има ли местенки во репрезентацијата?

Низата одлични епизоди од седмата сезона Еден на Еден продолжи со македонскиот “министер...

Весна во 1на1 откри детали за караницата со Игор Џамбазов!

Весна Петрушевска беше гостинка во последната епизода од ток-шоуто Еден на Еден. Познатата...

Погледнете го првото гостување на Тамара во Eден на Еден

Во последното издание на #1на1 Жаре имаше 2 гостинки. Тамара Тодевска и сè уште неродената...

Марјана Станојковска во шоуто „Еден на еден“ качена на маса! (фото)

Марјана Станојковска до сега ја имаме видено во разни изданија, ама качена на маса и да меша,...

Зошто е Кајмакоски тажен во Еден на Еден?

Гостин на Жаре оваа сабота во 19:15 часот ќе му биде победникот на регионалниот „Х-Фактор” и...

ВИДЕО: Елена Ристеска и Емилија Розман гостинки во #1на1

 Елена ја имитира Есма, и тоа на хелиум! Две од најубавите македонки, Елена Ристеска и...