Таг:, , , ,

ЈАБОЛКО ДИЕТА – Здраво намалување на килограмите за само неколку дена: Еве како да го јадете ова прекрасно овошје и да ги отстраните маснотиите

Како јаболката ни помагаат да ги намалиме килограмите – одличен трик за здраво слабеење!...

Се топи во уста: Највкусниот колач од сливи

Овој колач се подготвува едноставно и за кратко време, а и се топи во уста. Состојки: Кора: 250...

Едноставна чоколадна торта, готова за само 15 минути

Само 15 минути и неколку состојки се доволни за да ви го направат денот многу поубав, особено...

Воодушевете ги вашите сетила: Чоколадна торта со портокал

Овој колач доста брзо се подготвува, а вкусот ќе го паметите… Состојки: За кора: 5 јајца 125...

Летен рецепт: Ледени колачи од кокос со чоколадо

Колачи без вклучување на рерната? Да, можно е! Кокос колачите со чоколаден прелив се повеќе...

За витко тело: Протеинска салата со леблебии и пченка готова за 5 минути! (РЕЦЕПТ)

Оваа салата е одлична за оние денови кога немате многу време, бидејќи за да ја подготвите ви...

Брзo и без печење: Кокос топчиња од само три состојки

Толку вкусни и лесни за правење, а само неколкумина можат да им одолеат. Дури и оние кои не се...

Вкусни топчиња со сирење (РЕЦЕПТ)

За приготвување на ова вкусно предјадење не ви е потребно многу време. Состојки: 1 јајце 150 гр...

Направи сам: Помошна масичка за вашиот балкон!

Овој DIY проект (направи сам) е лесен и едноставен избор за вашиот балкон. Оваа масичка посебно...

Колач од кајсии кој ќе ги задоволи и најпребирливите! (РЕЦЕПТ)

Пазарите во овој период изобилуваат со кајсии. Тие се вкусни и здрави. А, со нив може да се...

Рецепт за највкусниот омлет!

Јајцата се богат извор на протеини и енергија. Тие може да се подготват на неколку начини....

Вкусни плазма чоколадни топчиња (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Десертите се задоволство во кое уживаат и децата и возрасните. Тие кои се прават брзо и...

Шварцвалд торта во чаша (РЕЦЕПТ)

Класичната Шварцвалд торта е проверен рецепт за совршен десерт. Овен што го привлекува...

Ова е оригиналниот рецепт за француски тост: Пригответе го и уживајте!

Брз и вкусен оброк кој се приготвува едноставно! Состојки: 6 парчиња леб 2 јајца 50 мл млеко или...

Направете вкусни сирови бомбици без шеќер (РЕЦЕПТ)

Здрави, вкусни и едноставни за подготовка! Ретки се луѓето кои не сакаат благо. Од чоколадо...

Рецепт на денот: Чорба од домати и компир

Започнете го денот со вкусна чорба која истовремено е и многу здрава, а се приготвува брзо и...

Направете совршен ролат од јагоди и ванила на едноставен начин! (РЕЦЕПТ)

Ако сакате да ги изненадите своите најмили или гостите кои ви доаѓаат прв пат, подгответе го...

Ѕирнете во јапонски дом за да го разберете нивниот минималистички стил

Ќе го разберете минималистичкиот стил на живот ја јапонците доколку едноставно погледете...