Таг:, , ,

Таа е жив доказ дека вистинската убавина лежи во едноставноста! (ФОТО)

Пејачката го воодушеви светот со овој стајлинг. Едноставноста, природноста и елеганцијата...

Мудри мисли од Леонардо да Винчи кои ќе ве натераат да размислите

Леонардо да Винчи бил познат италијански ренесансен архитект, пронаоѓач, сликар.. Зад себе...

Ова се најдобро облечените жени на доделувањето на BAFTA наградите!

Додека цела Америка ги пратеше доделувањата на Греми наградите, во Ројал Алберт Хал во...

10 најубави Французинки на сите времиња: Природност и едноставност се добитната комбинација!

За Французинките честопати се вели дека се едни од најубавите жени во светот. Префинети,...

Спортско-елегантен стил на Викторија Бекам: Вака изгледа нејзината дневна опуштена комбинација! (ФОТО)

Четириесет и четири годишната модна диајнерка снимена е како доаѓа на интервјуто на...

Ѕирнете во јапонски дом за да го разберете нивниот минималистички стил

Ќе го разберете минималистичкиот стил на живот ја јапонците доколку едноставно погледете...