Таг:, , , , ,

Учете ги своите ќерки да бидат жени кои кога одат по улица земјата ќе се тресе од нив…

Учете ги своите ќерки да бидат жени кои кога одат по улица земјата ќе се тресе од нив. Не им...

Како брзо и лесно вашето дете да ја научи табелата за множење

Табелата за множење на децата им изгледа здодевна и бескорисна. Овие неразбирливи групи...

Станал доктор на 16 години, а веќе на 24 им помага на сиромашните студенти да го завршат образованието!

Животната приказната на др. Роман Саини е успешна приказна, но многу празлична од сите...

Подгответе го вашето дете за иднината и насочете го да го открие својот талент!

Замислете училиштата навистина да им помагаа на вашите деца уште од рана возраст да ги...

Среќна Среда – Хуманитарна забава за бездомните миленици

Среда – Среќен ден! Под мотото Донирај/Волонтирај/Едуцирај на 10.07.2019 со почеток во 19 часот,...

Подвижната библиотека Библиобус ги поттикнува учениците да читаат книги!

Подвижната библиотека – Библиобус на Градската библиотека „Браќа Миладиновци“ патува низ...

Зоолошка градина Скопје- прва институција оспособена за лица со оштетен вид

Денеска, директорот на Зоолошка градина-Скопје, Ѓорѓи Галетановски, одржа работен состанок...

На 16. декември ќе се одржи информативна работилница за трудници со тимот специјалисти од болницата „Sante Plus“

Научете се’ што ве интересира за бременоста, пopoдувањето и негата на нoвороденчето. Тимот од...

Зошто се дебелееме? На 15. декември „Crossfit Skopje“ организира работилница за правилната исхрана! Едуцирајте се!

  Општо е познато дека храната е основен извор на витамини, протеини и јаглехидрати...

На 5. декември во Allikas Wedding & Event Center ќе се одржи големиот настан „Конференција за 200 Жени Претприемачки“

На 5. декември, во Allikas Wedding & Event Center со почеток во 8 часот, по втор пат ќе се...

Центар за развој на кариера, Колеги & Колешки, заедница за сите Нас!

Неколку скалила погоре за градење на кариера. Идеја која ќе прерасне во едно поинакво...

„Поддржуваме безбедна иднина“ – кампања за заштита и безбедност на најмладите учесници во сообраќајот

На 18.10.2018 год, компанијата Пнеуматик во соработка со Општина Центар, Одделението за...

Три клучни промени кои секоја жена мора да ги направи за да биде успешна

Сонувате за успех? Морате да донесете некои клучни одлуки за да го постигнете. Престанете да...

Tip of the Week® со ново интернационално издание на англиски јазик

24 автори од 8 земји со уникатна Балканска перспектива за мотивација и за едукација. По...

Creative Hub формираше Академија за Бизнис Професионалци

„Од почетокот на новата година ќе се исхранувам поздраво!“ „Од почетокот на новата година...

Стотина македонски доктори добија едукација за естетиката од престижниот француску доктор

Минатиов викенд, престижниот француски експерт за естетика, професор доктор Jean Pierre Amseleem им...

Успешна приказна: Симона Пеовска стигна до #НоваКариера како дигитален маркетер

Целта на Академијата за маркетинг на Brainster е да ги претвори почетниците во маркетинг...

Ајде да учиме англиски, италијански, шпански, германски …

Студио Примма, Вашето ново јазично катче. Совладајте го својот омилен странски јазик без...

Да ја зголемиме читателската публика: Култура во една година подари 500 книги!

Читањето е изворот на целокупното знаење. Образованието од школските клупи продолжува во...

Што ги прави најдобрите студенти да бидат најдобри?

Секој студент се нашол барем еднаш во ситуација кога се запрашал дали може да постигне...