Таг:, , , , , ,

Фотограф ги отстранил телефоните од фотографиите, прикажувајќи ја тажната реалност на нашето секојдневие

Дали ја читате оваа статија од вашиот телефон? Најверојатно е така. Сега, замислете како би...

Астробиолог покажува што се случува кога се обидувате да готвите на Антарктикот на -70 ºЦ

Cyprien Verseux е астробиолог кој моментално работи на најоддалечената научна база на светот:...

Купил јајце од супермаркет и сега има пиле! (ФОТО)

Јутјуберот, Џош Питерс, одлучил да направи многу интересен експеримент и од јајца од...

Направил експеримент и глумел на Инстаграм дека е богат. За 7 секунди собрал 1.000 лакови!

Инстаграм може да биде прекрасно место, полно со преубави слики, креативни видеа и пресмешни...

Како би изгледало кога мажите би имале породилни контракции? Реакциите ќе ве насмеат! (ВИДЕО)

Неколку мажи учествувале во несекојдневен експеримент. Имено, со помош на технологијата...

Ви благодариме што гласно го изговоривте зборот „менструација“ и придонесовте за општество без табуа и отворен разговор за менструацијата

Изминативе денови сведоци бевме на жестоки полемики околу менување на зборот...

Руски пратеник ќе се обиде да го помине месецот со 10.000 денари. Резултатите од експериментот ќе ги објави на социјалните мрежи

Петар Кирилов е пратеник од Астраханската област, кој реши преку експеримент да ја подигне...

Вака изгледаат „совршените“ мажи ширум светот- еве каков е Македонецот (ФОТО)

Целта на овој интересен експеримент е да се покрене вистинска револуција, по повод...

Кога децата развиват чувство за добро и лошо?

Можеби ќе се изненадите од фактот дека децата на три годишна возраст имаат развиено чувство...

Французите нудат работа од соништата, ама буквално: Платата е 16.000 евра!

Ваша работа е само да спиете и да сонувате… Звучи примамливо, зарем не? Францускиот...

Погледнете колку може да се промени изгледот за само 12 часа

Секое утро, поголемиот дел од луѓето си посветуваат дел од денот за да се припремат за...

Што ќе се случи со вашиот организам доколку 2 месеци пиете сок од домати?

Научниците собрале жени со различна возраст, тежина и потекло и им дале да пијат по една чаша...

НАУЧНИЦИТЕ КОНЕЧНО ГО ОБЈАСНИЈА ФЕНОМЕНОТ ДЕЖА ВУ

Сигурно досега сте доживеале дежа ву, односно сте се нашле во ситуација за која имате...

Ви се чини дека комарците само вас ве касаат? Вашата крвна група е виновна за тоа

Доколку често сте мета на убодите од комарците, тоа можеби има и научно објаснување. Имено,...

Што ќе се случи ако со телескоп погледнете во сонцето?

Гледањето директно во Сонцето може да направи проблеми со очите, а многу поопасно може да...

Еден месец без пораки со вашиот партнер!

Колку пати дневно се допишувате со вашиот партнер/ка? А, дали сте помислиле да пробате да се...

Киднапирал дете на сред на улица: Реакцијата на минувачите била уште полоша

Видеото кое покажува како еден маж во Кина киднапира дете на сред бел ден, фрлило светло на...

ШТО НЕ МОТИВИРА НА РАБОТА (ПОВЕЌЕ ОД ПАРИ)?

Главната мотивација за работа се парите, но дали тие се единствената мотивација? Дали има...

Доказ дека секоја жена наликува на својата мајка

Погледни ја мајка си, за да видиш каква ќе бидеш кога ќе остареш! Списанието Mail Online направи...

Зошто бебињата прво го кажуваат зборот „мама“

Поимите со кои се означуваат родителите во голем број јазици се составени од гласови или...