Таг:, ,

Не им одолеаа ниту славните дами: Во овие панталони секоја жена изгледа прекрасно (ФОТО)

Покрај тоа што секоја жена во нив изгледа прекрасно, тие се и многу удобни Овој крој е...

Еве зошто Селин Дион (51) заслужува да се најде на насловна страна на секое модно списание!

Таа е апсолутна кралица на сè Таа нè освои со нејзиниот глас и кога почнавме да ја земаме...

Хит модел за оваа пролет: Најженствените чевли на светот! (ФОТО)

Рамни или со потпетици, сеедно е – тие во секоја варијанта изгледаат феноменално...

Џесика Алба во маица која никогаш нема да излезе од мода

Не, тоа не е класична црна или бела маица. Убавата 39-годишна актерка беше видена во текот на...

Овие модели ќе го одбележат почетокот на пролетта: Мантили во кои секоја жена изгледа прекрасно!

Овој модел ќе го гледаме често следната сезона Според зборовите на дизајнерите, ова парче...

Бизнис стајлинг без маана: Изгледајте беспрекорно како Викторија Бекам на работното место!

Уште една одлична комбинација Деловната опкружување бара формална гардероба, а Викторија...

Боб фризура: Хит оваа пролет

Оваа фризура е идеална за жени од сите возрасти и е најмодерна фризура во последните години....

Одлична за сите, одговара со се: Оваа боја ќе ја одбележи следната сезона!

Дизајнерите пресудија. Оваа боја е најголем хит во моментов Времето кога трендсетерките си...

Топ 5 парчиња облека кои никогаш не излегуваат од мода

Трендовите доаѓаат и си одат, но основните работи остануваат. Се разбира, не засекогаш, но...

Стајлингот на Џенифер Лопез е за чиста 10: Вака се носи моментално најпопуларната боја!

Џенифер Лопез знае да направи одличен моден избор Таа ретко кога греши, а овој пат успеа да...

Блејзери што можете да ги носите не само во канцеларија

Ја активираме опцијата 2 во 1 и избираме модерен блејзер, идеален и за канцеларија и за добра...

Многумина велат дека таа е една од најубавите жени во светот: Златната рапсодија на Шарлиз Терон!

Можеби баш во тоа е тајната на нејзината убавина Шарлиз Терон се појави на еден престижен...

На секој друг ќе изгледа лошо, а неа совршено и прилега: Пенелопе Круз во светкав Шанел комбинизон

Познатата шпанска актерка е фотографирана во Париз за време на премиерата на нејзиниот...

Сосема поразлично: Црно-бел дезен во стилот на Џенифер Лопез

Комбинација на вечната класика во црно и бело, не е ништо ново, зависи од тоа кој го потпишува...

Мали стилски трикови за совршен деловен стајлинг: Бидете најдобро облечената личност во канцеларијата!

Гардеробата што ја носиме има огромно влијание врз тоа како се чувствуваме и каков впечаток...

Принт што ќе ја освои модната сцена: Оваа година ќе носиме оваква гардероба!

Беше голем тренд во 70-тите години, а водечкото место ќе го преземе и оваа година Ретко која...

Што се носи деновиве на улиците на Милано?

Главниот град препознатлив по карактеристичниот италијански стил, во текот на зимските...

Единствено елегантно парче кое што ќе ви биде потребно во 2020 година

Ниту кошула, ни здолниште, ни сако, ни панталони, ниту фустан. Можеби веќе сте ги забележале....

Како божица: Џенифер Лопез во фустан кој подобро и прилега неа одколку на манекенката

Кога овој фустан беше преставен оваа есен за прв пат на модната писта, за време на...

Сјајна шминка за очи: 30 примери на ѕвезди кои вреди да се земат за пример

Погледнете ја шминката на Џенифер Лопез, Алесандра Амброзио, Џиџи Хадид и други познати...