Таг:, , , , , , , , ,

Погледнете како познатите личности ги поминуваат божиќните празници! (ФОТО)

Познатите личности на 25. декември го прославија католичкиот Божиќ најчесто во кругот на...

Ќе изгледа уште пораскошно: Ова е најдобриот начин да ги ставите сијаличките на елката!

Повеќето од нас сијаличките ги ставаат на елката така што почнуваат од врвот и потоа...

Направи сам: Време е за празнични декорации! (ФОТО)

Празниците ни се ближат и веќе е време да почнеме да размислуваме за декорациите со кои ќе го...

Погледнете го видеото од осветлувањето на новогодишната елка во Скопје

Со песна и многу насмевки, блесна новогодишната елка на плоштадот во Скопје.  Малата...

На кое место во домот треба да ја поставите новогодишната елка за да ви донесе пари во 2018

Фенг шуи не само што помага во уредувањето на домот и придонесува на благосостојба, туку ни...

25 воодушевувачки елки ширум светот

Без разлика каде во светот се наоѓаат, запалувањето на светилките на новогодишните елки...

ОДБЕРЕТЕ НОВОГОДИШНА ЕЛКА И ДОЗНАЈТЕ ШТО ВЕ ЧЕКА ВО НОВАТА ГОДИНА

Одберете една од десетте новогодишни елки и прочитајте подолу какви совети ви нуди таа. 1....

Ќе останете без зборови кога ќе видите како е украсен домот на Ким и Канје Вест

Се што прави семејството Кардашијан мора да биде големо, видливо и луксузно, па така и домот...

Стаклени топки со ваш дизајн: Направете оргинални украси за елка за само 5 минути (ФОТО)

Постапката е многу едноставна, а вашата елка и вашиот дом ќе изгледаат уште поубаво....

Најубавите инстаграмџиски слики од празнично украсеното Скопје

Празниците се се поблиску, а нашиот град иако не е украсен како светските метрополи, сепак со...

Фотографии од Москва за време на празниците кои ќе ве маѓепсаат

Руските зими се неверојатно ладни, а московската фотографка Кристина Макеева верува дека...

ВИДЕО: Совршена елка од картон- направете ја и вие за Нова година

Оваа креативна девојка направи елка од картон која воодушеви неколку милиони луѓе. На...

Божиќниот симбол на Њу Јорк: Уклучена елката во Рокфелер центарот по 84 пат

Традицијата која започна во Њу Јорк во 1931 година продолжи и оваа година, во средата на 30ти...

Фото: Македонската ”баба мразица” им посака многу радост и здравје на нејзините фанови во 2016 година.

Стриптизетата Црна мачка и годинава се пофали со новогодишната елка. Таа на Фејсбук им...

Бившата на мажот на Северина гола китеше елка

Поранешната девојка на Игор Којиќ, сегашниот сопруг на Северина, ја китеше новогодишната...

#ПразнициСеБлижат: Неодолив новогодишен украс – Бушава елка изработена од волна

Одличен избор за да го доукрасите ентериерот во вашиот дом е и оваа необична бушава елка....

Блесна новогодишната елка во водите на Охридското Езеро

Десетина нуркачи од Нуркачкиот центар „Амфора“, Клубот за подводни активности „Охрид“ и...

#ПразнициСеБлижат: Оригинални идеи за декорација за новогодишните празници

Ако со години ги вадите истите лампиони и новогодишни декорации, големи се шансите истите да...

Видео: Мелбурн доби џиновска елка од Lego коцки

Во Мелбурн, Австралија главната ѕвезда за време на божиќните празници најмногу ги радува...

#ПразнициСеБлижат: Хит тренд – цвеќе на новогодишната елка

Доколку сте дама која ги сака алтернативните начини на декорирање или едноставно сакате...