Таг:, , , , , , , ,

Тимур со солзи во очи: Бевме како мртви кога Сергеј ни рече дека си оди

Еден од најзаслужните ракометари што РК Вардар со години е на врвот на македонскиот ракомет,...

Конечно и Македонија со свое музичко шоу за таленти – Стартува „Ѕвезда број 1“

Конечно после долго време, музичките таленти од нашата земја ќе имаат можност да се...

Грендмастер Флеш: Александар Македонски ми е идол

Добитникот на Полар наградата за 2019 година и член на Куќата на славните во рокенрол,...

Зошто Владо Јаневски заминал од свадбата на Каролина?

Во емисијата „Еден на Еден“ Владо Јаневски откри анегдота, која ретко кој ја знаеше досега....

Мудри мисли од Ошо: Размислувајте на овој начин и ќе бидете среќни, а грижите ќе исчезнат!

„Сѐ е достапно, но вие сте отсутни. Јас сакам луѓето да разменуваат многу едноставни факти,...

#365среќа Ване Маркоски: „Среќен сум што со текот на годините успеав да се искалемам во личност која околу себе има неколкумина блиски и вистински луѓе“

Познато ТВ лице, миленик на публиката кој секогаш успева да привлече голем број гледачи...

Запознајте ја најмалата дива мачка во светот! (ВИДЕО)

Иако е дива мачка, слободно можете да ја погалите. Таа е речиси 200 пати помала од лав, а тешка е...

Цеце и Марко од “Утринска на Телма” се успаа

Како изгледа совршениот почеток на работниот ден за вас? Кога би можеле за момент да...

Тијана Дапчевиќ секси како Џеси Џеј во ТЛЗП (ВИДЕО)

Откако минатата недела имаше одлична изведба во улогата на Џастин Тимберлејк, Тијана...

Растури: Тијана како Џастин Тимберлејк во ТЛЗП! (ВИДЕО)

Тијана Дапчевиќ во најновата емисија на „Твоето лице звучи познато“ се појави како Џастин...

Што правеа водителите од Утринска на Телма со Среќа маички?

Што е среќа? За нас среќа е кога ги гледаш највеселите телевизиски водители, облечени во...

Ѕирнете зад камерите на Утринска на Телма: Еве што прават Елена и Марко во студио кога не снимат (фото)

Секој работен ден на Телкма имате прилика да ја гледа Утринската емисија, која е полна со...

Квизот „Сѐ или нешто“ го доби првиот милионер? (видео)

Учесничката постојано отвораше големи износи, со што беше фатална за претходните учесници,...

(ФОТО) Сите почнаа да вриштат! – Стигна нов член во жирито на „Ѕвездите на Гранд“

Ако сте мислеле дека во „Ѕвездите на Гранд“ имате видено се, гадно сте се измамиле, затоа...

(ВИДЕО) Се засрами среде емисија: Бариш и во приватноста се однесува како Омер!

Турските актери Бариш Ардуч и убавата Елцин Сангу или попознати како Омер и Дефне, по...

(ФОТО) Девојките од „Здраво Македонијо“ добија конкуренција: ОВА Е НОВАТА ВОДИТЕЛКА!

Утринската емисија „Здраво Македонијо“ на Канал 5 телевизија наскоро ќе добие водителско...

Вакво нешто може да се види само кај Драган Вучиќ во емисија (видео)

Вакво нешто може да се види само кај Драган Вучиќ во емисија. Погледнете ги овие две девојки...

ВИДЕО: Џамбазов скрши шише од глава за крај на емисијата која ќе се памети!

Во саботата на Телма имавте прилика да го погледнете второто продолжение од специјалното...

ИГОР ЏАМБАЗОВ: Немам никаков документ за идентификација (ВИДЕО)

Сигурно малкумина од вас знаат дека Игор Џамбазов не поседува никаков документ за лична...

Беше прва победничка на Пинк ѕвездички, но се повлече од очите на јавноста –еве што прави и како изгледа денес (фото/видео)

„Вонсериски глас“, „Грандиозно“, „Над нивото на светските ѕевзди“, се само некои од...