Таг:, ,

Овие 3 хороскопски знаци се со најдобро срце: Нивната емпатија лекува, насекаде шират позитивна енергија!

На овие хороскопски знаци секогаш можете да се потпрете Вистинската добрина потекнува од...

Плачете додека гледате филмови? – Ова е големата тајна која психолозите ја откриваат

Само посебните луѓе умеат да сочувствуваат со ликовите од филмското платно.. Само посебен...

Гуска го спасува уличното кученце да не замрзне загревајќи го под своите крилја

Емпатијата е човечка особина која нè тера да ја разбереме болката што ја чувствуваат...

5 работи што ги правиме секој ден, а ја загрозуваат љубовната врска: Мали причини за разделба или развод

5 работи за кои мислиме дека се безопасни, а сериозно се закануваат на врската со партнерот!...

Девет важни правила за среќни односи!

Замислете дека мажот и жената се раздвоени дваесет чекори. Што значи, потребно е да направиш...

Ќе ве издадат додека да трепнете – луѓето со овие особини никако не се добри пријатели

„Односот без доверба е како автомобил без бензин. Можете да останете во него колку сакате,...

Што е и зошто е важна емоционалната интелигенција?

Кога станува збор за емотивната интелигенција, многумина молчат и не се сигурни за што точно...

Дали сте во врска со сексуален нарцис?

Дали би можеле да бидете во врска со сексуално нарцисоидна личност? Сексуална нарцисоидност...

Кои хороскопски знаци ќе ви ги кажат најдобрите љубовни совети?

Ако ве мачат љубовни проблеми, а имате пријатели кои се родени во некој од овие знаци-...

Мажите бараат жена слична на нивната мајка?

Според последната анкета, мажите бараат жена која ги потсетува на нивната мајка.   Имено,...

ВО НЕДЕЛА НА ШКОЛКА, ГОЛЕМ ХЕПЕНИНГ ЗА ПОДОБАР СВЕТ „ПРАВИМЕ ДОБРИ ДЕЛА И РАСТЕМЕ ЗАЕДНО“

На 14 април (недела) на Школка во Градскиот парк, со почеток во 10:30 часот ќе се случи...

Доколку сонувате на овој начин, најверојатно сте емпатични

Емпатиите обично го гледаат светот поинаку. Тие ги земаат во предвид чувствата на луѓето кои...

10 знаци дека имате натпросечна емпатија

Емпатијата е способност да чувствувате емоции на повисоко ниво, и тоа не само вашите, туку и...