Таг:, , , , ,

Епидемијата е под контрола и може да очекуваме стабилен период во летните месеци

„Репродуктивниот број (R0) е помал од 1. Ова значи дека статистички 1 пациент заразува помалку...

Даниловски: Епидемијата слабее, но не би експериментирал со отворање на училиштата

Олабавувањето на мерките е логична последица на олабавувањето на епидемијата. Тоа следи...

Словенија со уникатен начин за помош на малите бизниси

Со цел да им се помогне приватна компанија направи интернет-страница и мобилна апликација...

KОРОНА вирус – важни минерали за зајакнување на имунитетот: Еве која ХРАНА содржи железо, калциум и магнезиум

Железо, калциум и магнезиум за силен имунитет – еве која храна треба да ја јадете за време...

Училишен експеримент докажува колку е важно да ги научиме децата да ги мијат рацете

Сезоната на вируси е во полн ек. Деновиве особено се потенцира епидемијата на жолтица, па...

Научници излечија глувци заразени со ХИВ вирусот, велат дека луѓето можеби се следни!

Во светот има околу 37 милиони луѓе кои живеат со ХИВ, а најновата студија објавена во...

Епидемија која напаѓа: Зошто прекумерната тежина е глобален проблем?

Дали некогаш се запрашувате како и зошто во последните децении дојде до масовна појава на...

Запознајте го малиот град каде што не е дозволено да умрете

Доколку го планирате вашето следно патување, земете ја в предвид најсеверната населба во...