Таг:, , , , ,

3 есенски стилови: Фустан и чизми, комбинација која ќе сакате да ја носите секој ден! (ФОТО)

Ако се прашувате со што најдобро можете да ги комбинирате чизмите, тоа е фустанот....

Уште една промена: Ким воодушевува со нова фризура!

Нов тренд на повидок? Ким потврдува. Ким Кардашијан последниве неколку месеци носи ултра...

Плетени фустани – идеално модно парче за студените денови

Апсолутно сме „опседнати“ со нив.. Ако во текот на зимските месеци избегнувате да носите...

Најактуелната модна комбинација за оваа есен – Фустан и чизми

Трендсетерките се опседнати со комбинирање на чизми и фустани. Изминатите неколку недели...

Црвено од глава до пети: Жешка нијанса за студени денови

Црвената боја е симболот на елеганцијата и женственоста, затоа ја обожаваме.. Веќе е познато...

Кои модели на фармерки се актуелни оваа сезона?

Фармерките од сезона во сезона се апсолутно задолжително модно парче. Тие никогаш не...

Волнени шешири – инспиративен есенски моден детал

Една од главните причини зошто толку многу ја сакаме есента е секако разновидноста на...

Ова се моделите на ТАШНИ кои моментално владеат со модниот свет

Уличниот стил од Милано, Москва и Париз е нешто што секогаш не интересира, но се чини дека за...

Љубителите на минимализмот ќе ги обожаваат: 5 едноставни парчиња облека кои ќе ја карактеризираат оваа есен! (ФОТО)

Едноставната гардероба ќе биде на врвот на модната листа оваа сезона.. Оваа сезона е...

Оваа есен ја обожаваме оваа модна комбинација – Топол џемпер и здолниште

Избирањето на идеална комбинација за променливото есенско време може да биде вистински...

Омиленото зимско модно парче РОЛКА – еве како да ја комбинирате оваа сезона

Ова парче гардероба не само што секогаш е во тренд во студените месеци, туку е и совршено...

Есенска модна инспирација: Стајлинг идеи за секој ден

Да се одлучите за уште едно парче омилен десерт е многу лесно, но да го одберете идеалниот...

ХИТ МОДА НА ИНСТАГРАМ ЗА ДАМИ ВО ЗРЕЛИТЕ ГОДИНИ: Овие модни комбинации подмладуваат (ФОТО)

Најубавите модни комбинации од Инстаграм покажуваат дека годините се само број, а овие...

Оваа есен ќе биде во знакот на овој МОДЕЛ на здолниште

Трендот кој никако не сака да си замине од модната сцена Минатата година бевме опседнати со...

Трендсетерките ги обожаваат: „Грдите“ чизми кои се главен тренд за следните месеци

Ако мислевте дека оваа есен ќе ја одбележат само класични модели на чизми, се лажете....

Како да носите КАРДИГАН оваа есен?

Совршено парче за прелазната сезона е кардиганот. Нешто измеѓу палто, блејзер и џемпер,...

Конечно дочекавме: Ова се 5-те модели на ЧИЗМИ кои ќе се носат оваа сезона

Трендовите на чизми за оваа сезона се конечно тука! Каква радост! Стигна сезоната на...

Посетете го Скопје во есен и уживајте во удобноста и престојот во Астера Апарт Хотел

Есента е едно од најпријатните годишни времиња за патување и запознавање нови дестинации и...

Го чувствуваме присуството на есента: Ова се најубавите цитати за ова годишно време!

Есента пред неколку денови и официјално пристигна. Со мирисот на првиот септемвриски дожд и...

Светските дизајнери ги издиктираа 6-те водечки трендови за оваа сезона

Оваа сезона, има по нешто за сечиј вкус! Иако не сите ги слепо ги следиме модните трендови,...